13. Bieg Marszałka nie będzie pechowy, ale wyjątkowy. Ruszają zapisy z promocją dla par

 

13. Bieg Marszałka nie będzie pechowy, ale wyjątkowy. Ruszają zapisy z promocją dla par


Opublikowane w wt., 11/02/2020 - 13:03

Organizatorzy Biegu Marszałka w Sulejówku chcą nieco zmienić przesąd związany z tą liczbą. Tegoroczna 13. edycja biegu odbędzie 13 czerwca. Rejestracja co prawda nie wystartuje 13-tego lutego, ale blisko, bo już w walentynki. Z tej okazji planowana jest specjalna promocja dla par.

Impreza rozgrywana jest dla upamiętnienia Józefa Piłsudskiego, który w Sulejówku spędził trzy lata z życia, gdy na krótko zszedł ze sceny politycznej (1923-1926). W dworku „Milusin” zamieszkał z rodziną, pisał tam książki, a także spotykał się z żołnierzami i politykami. Dodatkowo wydarzenie nawiązuje też do marszów odbywający się przed II Wojną Światową w imienny marszałka, na trasie prowadzącej z Sulejówka do Belwederu.

Uczestnicy biegu po raz kolejny zmierzą się z dystansem 10 km. Trasa składa się z trzech rund prowadzących ulicami miasta. Start ostry i meta będą w okolicach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wcześniej tradycyjnie odbędzie się start honorowy, czyli wspólne przejście biegaczy sprzed kopca Marszałka. Stali bywalcy dobrze wiedzą, że to nie dystans jest największym wyzwaniem, ale upał, który zwykle daje się we znaki.

– Wierzymy, że ta edycja będzie wyjątkowa, bo w tym roku mamy dwie trzynastki. Mamy nadzieję, że okażą się szczęśliwe dla naszych biegaczy i w końcu uda się pobić rekord trasy. Aby tradycji stało się zadość, upalną pogodę już zarezerwowaliśmy – żartowała Joanna Piwowarczyk, rzeczniczka prasowa biegu.

Rekord trasy należy do Artura Jabłońskiego, wielokrotnego zwycięzcy Biegu 7 Dolin 64 km w Krynicy Zdroju, który w Sulejówku uzyskał wynik 31:51. W zeszłym roku blisko poprawienia tego rezultatu był maratończyk Emil Dobrowolski (32:07). 

​​

Zapisy wystartują 14 lutego. Tego dnia wszyscy zakochani w bieganiu i nie tylko, mogą skorzystać z promocji walentynkowej. Wystarczy tylko, że podczas rejestracji podadzą biegaczkę lub biegacza z którą/którym chcą wystartować w Sulejówku. Uprawnia ich to do uiszczenia niższej opłaty wynoszącej 30 zł. Rok temu w biegu głównym wzięło udział blisko 430 osób.

13. Bieg Marszałka zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju (11-13 września).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce