13. Bieg Mikołajkowy na Kabatach: Ruszyły zapisy


Opublikowane w czw., 05/11/2015 - 12:36

Już 5 grudnia na Ursynowie będzie można zobaczyć jak śnieżynki wyprzedzają św. Mikołaja, a tuż za nimi pędzą biegowym krokiem renifery. Na uczestników 3. Biegu Mikołajkowego na Kabatach czekają prezenty.

Patrząc na historię zawodów Aliny Sakwa i Acvtive Sports (organizują też m.in. cykl Grand Prix Warszawy) na trasie spodziewać się można także choienk, śnieżynek, elfów czy Pań Mikołajowych. Kreatywność stołecznych biegaczy nie zna granic.

- Biegacze często mnie zaskakują swoją pomysłowością. To jeden z najbardziej kolorowych i radosnych biegów w Warszawie w ciagu roku, może dlatego tak lubiany. Czuć tu rodzinną atmosferę, jest ciepły poczęstunek, medale. W tym roku będzie też sporo prezentów do rozlosowania. Mamy elektroniczny pomiar czasu z chipami, dzięki czemu, każdy będzie mógł sprawdzić swój wynik wynik brutto i netto - zapowiada powiedziała Alina Sakwa.

Liczy, że w tym roku dopisze zimowa pogoda. Wszak Św. Mikołaj winien poruszać się na saniach.

– W ostatnich latach zimy są bardzo specyficzne. Rok temu biegliśmy w prawie wiosennych warunkach, z kolei dwa lata temu wiało tak mocn – nad Polska szalał orkan, że nie mogliśmy rozstawić namiotów. Liczymy, że tym razem spadnie chociaż kilka płatków śniegu – mówi Alina Sakwa.

Uczestnicy Biegu Mikołajkowego rywalizować będą tradycyjnie na dystansie 10 km. Trasa biegu jest dobrze znana uczestnikom Grand Prix Warszawy. Start i meta znajdować się będzie w okolicach stacji techniczno- postojowej warszawskiego Metra na Kabatach.

– Trasa jest łatwa, chociaż przełajowa, jak to w lesie. Nie ma tu jednak żadnych podbiegów. Biegniemy w zdecydowanej większości Lasem Kabackim. Poziom trudności będzie więc zależał na pewno od pogody – przewiduje organizatorka.

Impreza rozegrana zostanie w przeddzień Mikołajek - 5 grudnia. Biuro zawodów znajdować się będzie w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek przy ul. Jerzego Zaruby 2. Czynne będzie od godziny 9:00. Początek biegu o 11:00.

13. Bieg Mikołajkowy zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego. Uzyskane wyniki można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Fundacja „Festiwal Biegów” jest także jednym z partnerów organizacyjnych imprezy – przeprowadzimy pomiar czasu na zawodach.

13. Bieg Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce