13. Bieg Wedla. Ruszyły zapisy na imprezę Ligi Festiwalu Biegów!


27 stycznia 2018 roku odbędzie się najsłodszy bieg w Polsce. Już po raz trzynasty w Warszawie zostanie rozegrany Bieg Wedla. Zapisy ruszają dziś w południe!

Pobiegniemy tradycyjnie w Parku Skaryszewskim. Do wyboru są niezmiennie cztery trasy. Biegi główne rozegrane zostaną na dystansach 5,4 i 9 km, bieg dla młodzieży - na 1,8 km,a  przedszkolaki pościgają się na dystansie 250 m. Będzie też rywalizacja w marszu nordic walking, o-run oraz biegu i marszu na orientację.

Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, dyplomy i słodycze od Wedla, przede wszystkim gorąca czekolada, do której zawsze ustawia się najdłuższa kolejka. Będzie można też zakupić w promocyjnej cenie koszulkę biegową oraz upominek specjalny - okolicznościową czapeczkę biegową. To znakomita propozycja na ostatnie dni ferii zimowych.

– Termin Biegu Wedla zawsze był związany z feriami, w związku z czym zawody odbywają się czasami w lutym, a czasami - jak tym razem - w styczniu. Ruchoma data nie jest jednak problemem i nie widzimy potrzeby zmiany – mówi Andrzej Krochmal, organizator imprezy.

Widać że biegacze lubią tu startować. W środku zimy przynosimy trochę słodyczy – dodaje nasz rozmówca. –Zainteresowanie jest co roku tak duże, że trzeba spieszyć się z rejestracją.

Organizatorzy zwiększają liczbę uczestników do 1500 osób. – Więcej osób wystartuje w obu biegach głównych Nie zmieniają się natomiast limity dla maluchów i młodzieży oraz uczestników rywalizacji w nordic walking i o-run. Dodatkowe 200 osób to wyzwanie, ale udało nam się wszystko poukładać – zapewnia organizator.

Uczestnicy Biegu Wedla na najdłuższym dystansie (9 kilometrów) będą walczyli o punkty Ligi Festiwalu Biegów, w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał ligowych zmagań - jak zwykle na 9. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, we wrześniu 2018.

Poprzedni Bieg Wedla na dystansie 9 km ukończyły 454 osoby. Zwyciężyli Michał Bernardelli z wynikiem 29:25 i Anna Szyszka z czasem 34:15. W rozgrywanym godzinę wcześniej biegu na „piątkę” najlepszy okazał się... również Michał Bernardelli. Wśród kobiet wygrała Diana Dawidziuk.

13. Bieg Wedla w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: