13. PZU Bieg Trzech Kopców wyprzedany… w niecałe 6 godzin! Rekord niemal pewny!

Opublikowane w wt., 04/06/2019 - 12:57

W mniej niż 6 godzin można przejechać pociągiem z Krakowa do Gdańska. Tyle też trwały zapisy do 13. PZU Biegu Trzech Kopców rozgrywanego w stolicy Małopolski.

Do zamknięcia list startowych – przy dodajmy zwiększonym limicie biegaczy - gospodarze potrzebowali zaledwie 5 godzin i 47 minut. W tym roku pulę pakietów podniesiono o pół tysiąca, do 3500. Zapowiada się więc rekordowa edycja imprezy.

Wśród zgłoszonych zdecydowaną większość, bo nieco ponad 2500 uczestników, stanowią panowie. Jednak gdyby w imprezie wystartowały tylko biegaczki, to i tak ich liczba byłaby większa niż łączna liczba uczestników startujących w 2009 roku! Wtedy finiszowało 555 osób. Starczy jednak tej matematyki.

Bieg Trzech Kopców to impreza szczególna. To jedyny w Polsce bieg górski rozgrywany w centrum dużego miasta. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę prowadzącą między trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu, bieg został sklasyfikowany jako anglosaski. Oznacza to, że raz jest w górę, a raz w dół.

Rok temu imprezę ukończyło blisko 2 497 osób, co jest rekordem frekwencji. Zwyciężyli zawodnicy znani z występów na bieżni: dwukrotny mistrz kraju na 10 000 m - Tomasz Grycko z czasem 41:26, oraz Katarzyna Broniatowska - brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m, z rezultatem 48:47.

13. PZU Bieg Trzech Kopców wystartuje 29 września o godz. 10:30 pod Kopcem Krakusa. Na najlepszych czeka zaszczytny tytuł Międzynarodowego Mistrza Krakowa w Biegu Górskim, a także nagrody finansowe – od 4 tys. zł za pierwsze miejsce do 2 tys. za trzecie.

Impreza zaliczana jest do Królewskiej Triady Biegowej oraz Ligi Festiwalu Biegowego - uczestnicy walczą o punkty w klasyfikacji „Najlepszy Góral”.