14. Bieg Wedla z samurajami i Festiwalem Biegowym. Zapraszamy do "Skaryszaka"!


Opublikowane w pt., 01/02/2019 - 15:02

W sobotę w warszawskim Parku Skaryszewskim odbędzie się jeden z najsmaczniejszych, a na pewno – najsłodszy bieg w stolicy. Bieg Wedla odbędzie się już po raz 14.

Pośród ponad tysiąca uczestników, na parkowych ścieżkach dzielnicy Praga Południe pojawi się ponad 20-osobowa grupa biegaczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Drunk Samurai to grupa japońskich mieszkańców Warszawy, pracowników ambasady, banków, japońskich szkół i innych międzynarodowych firm, której animatorem jest członek zarządu Lotte-Wedel od ponad 3 lat, Nirohiro Ishida.

Japończycy to nacja zakochana w bieganiu, ich wielką miłością jest maraton, ale nie gardzą też bieganiem na krótszych dystansach. – W każdą niedzielę o godzinie 9 spotykamy się na Polu Mokotowskim i biegamy wspólnie 10 kilometrów. Ale spędzamy czas nie tylko na bieganiu, lubimy dobrą zabawę i swoje towarzystwo – powiedział nam 42-letni Norihiro Ishida.

Bieg Wedla to nie jedyna impreza biegowa, w której Drunk Samurai startują w Warszawie. Ich charakterystyczne żółte koszulki można ławo dostrzec na Półmaratonie i Maratonie Warszawskim (w ubiegłym roku Ishida przebiegł jubileuszowy 40. MW w czasie 3:27), Orlen Warsaw Marathonie, Półmaratonie Praskim oraz Ekidenie, czyli maratońskiej sztafecie, której korzenie wywodzą się właśnie z Japonii. W ostatnim Ekidenie w Parku Szczęśliwickim Drunk Samurai wystawili aż cztery 6-osobowe drużyny!

W Biegu Wedla startowali już w roku ubiegłym roku, na głównym, 9-kilometrowym dystansie Norihiro Ishida uzyskał czas 42:24 i zajął 80 miejsce.

Biegacze z Kraju Kwitnącej Wiśni chętnie dzielą się biegową pasją i wiedzą o swojej ojczyźnie i pięknej, acz egzotycznej dla nas japońskiej kulturze. Warto więc pościgać się z nimi w sobotę w Parku Skaryszewskim, a potem spędzić sympatyczny czas na rozmowie przy gorącej czekoladzie.

Na  Biegu Wedla warto być także po to, by spróbować powalczyć o bezpłatny pakiet na start w 10. Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju (będą do wygrania) lub przynajmniej zapisać się na imprezę z promocyjną opłatą startową (nasze stoisko będzie czynne w biurze zawodów Biegu Wedla, w budynku KS Drukarz od godziny 9).

Główny dystans Biegu Wedla – 9 kilometrów należy do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Zapraszamy do Parku Skaryszewskiego, do zobaczenia na trasie i stoisku 10. TAURON Festiwalu Biegowego!

Piotr Falkowski

zdj. Nirohiro Ishida


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce