15. Półmaraton Marzanny ruszył z zapisami


Opublikowane w pon., 10/07/2017 - 12:51

Chociaż lato w pełni i myślami jesteśmy przy wakacyjnych urlopach, to warto pomyśleć już o planach biegowych na przyszły sezon. Właśnie wystartowały zapisy do jubileuszowej edycji Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. To pozycja obowiązkowa w kalendarzu dla wielu z nas.

Już po raz piętnasty w stolicy Małopolski biegacze przywitają wiosnę. Półmaratonowi towarzyszyć będą też zmagania na 10 km w ramach 4. Krakowskiego Biegu z „Dystansem”.

Imprezę zaplanowano na niedzielę 18 marca. Start i meta biegu głównego tradycyjnie już znajdować będzie się na Błoniach. Uczestnicy biegu towarzyszącego ruszą natomiast z Bulwarów Wiślanych. Limit startujących wynosi 5500 osób z czego 4000 w biegu głównym.

Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane będą do 11 marca. Istnieje też możliwość rejestracji w biurze zawodów. Opłata startowa w pierwszym terminie (do 7 stycznia 2018) wynosi 55 zł na półmaraton i 40 zł na 10 km.

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 3 996 biegaczy, z czego 817 ukończyło rywalizację na 10 km. Na głównym dystansie triumfowali Piotr Mielewczyk (1:11:41) oraz Anna Rostkowska (1:20:00). W biegu na 10 km nalepi okazali się Szymon Kulka (31:43) i Karolina Giza (36:24).

Pochodzący z Lęborka Piotr Mielewczyk nie wyklucza, że w przyszłym roku ponownie zawita do Krakowa, żeby bronić tytułu.

- Jeżeli tylko kalendarz startów i zdrowie pozwoli, to chętnie się pojawię ponownie w Krakowie. Mam dobre wspominanie z tegorocznej edycji. Co prawda trasa może nie należała do najszybszych, ale na pewno prowadziła kilkoma atrakcyjnymi turystycznie miejscami. Jeżeli nie będzie wiało jak w poprzedniej edycji, to z pewnością można pobiec na niej całkiem dobry wynik - powiedział nam nam Piotr Mielewczyk.

Impreza ma wymiar charytatywny. Biegacze po raz kolejny pobiegną dla Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego. Przed biegiem odbędzie się symboliczne topienie Marzanny. Na uczestników czekają medale oraz pamiątkowe koszulki.

Półmaratonu Marzanny na głównym dystansie zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji "Najlepszy Maratończyk".

15. Krakowski Półmaraton Marzanny w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: