16. Bieg Skawiński blisko rekordu trasy


Opublikowane w czw., 24/05/2018 - 11:30

W sobotę 12 maja w Skawinie odbył się 16. Bieg Skawiński. Pogoda dopisała jak zawsze, bezchmurne niebo, zero deszczu, oraz mocno grzejące słońce, niestety nielubiane przez biegaczy. Sąsiedztwo Parku Miejskiego o tej porze roku dodawało wspaniałego uroku co umożliwiało optymalne warunki przygotowania się do startu – podsumowują organizatorzy imprezy.

W godz. dopołudniowych jako pierwsi walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich. Następnie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich biegały na odpowiednich dystansach od 100m do 1500m. Frekwencja duża w sumie ok. 600 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety. Wszyscy startujący otrzymali dyplomy, oryginalne medale i napoje a najlepsze czwórki z każdej kategorii nagrody rzeczowe.

O godz. 13.50 odbył się wyjątkowy bieg poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości nazwany Jubileuszową Milą Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918m. Zwycięzcą okazał się Michał Jamioł z Kielc a wśród kobiet Nitsch Karolina z Niepołomic.

Po dekoracji „milerów” na 9 km trasę do Radziszowa i z powrotem wyruszyli rolkarze. Wśród 168 rolkarzy bezkonkurencyjny podobnie jak w roku ubiegłym okazał się Bartosz Chojnacki z Warszawy a wśród pań Aniela Dymiszkiewicz z Elbląga.

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem bieg główny na 10 km tradycyjnie wystartował o godz. 15.30. Od startu tempo nadawali Roman Savczuk i Sergij Okseniuk z Ukrainy, Abderrahim Elasri z Maroka oraz nasz rodak Adam Czerwiński zwycięzca z ub. roku. Razem w czwórkę pokonali półmetek z minutową przewagą nad resztą stawki co wróżyło pobicie rekordu trasy Henryka Szosta i zgarnięcie ekstra premii. Jednak drugą połowę trasy prowadzący biegacze pokonali nieco wolniej i po emocjonującej walce jako pierwszy na mecie zameldował się Pawel Veretskyi z Ukrainy jednak wolniej od rekordu trasy - czas 30.44 sek, przed Abderrahimem Elasrim z Maroka.

Wśród pań miejsce pierwsze zajęła Maria Sławik z Krakowa, miejsce drugie Natalia Semenovich z Ukrainy. Bieg Główny ukończyło 963 uczestników a wśród nich p. Kinga Duda córka Prezydenta RP.

W klasyfikacji Memoriału im. Tomasza Staszczaka zwyciężył ponownie Marcin Szafarczyk z miejscowości Ochaby Wielkie a wśród pań Ulman Joanna z Leńcza. W ramach Biegu Skawińskiego odbyły się 10. Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. W tej kategorii mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami wśród 120 uczestników okazał się Paweł Ruszała z Kąt Opolskich oraz Zuzanna Fijałkowska z Mielca , drużynowo FENIKS PGE ELEKTROWNIA OPOLE przed ECO S.A.

W kategorii 9. Mistrzostw Gminy Skawina w biegu na 10 km najlepszym okazał się Starzak Paweł Skawina a wśród kobiet „Mistrzynią Gminy Skawina” została Agnieszka  Nazim  ze Skawiny.

Wszyscy uczestnicy 16. Biegu Skawińskiego otrzymali oryginalne pamiątkowe medale, techniczne koszulki, dyplomy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach premie pieniężne, nagrody rzeczowe, puchary a nagrody w postaci 4 telewizorów w drodze losowania padły łupem biegaczy z Krakowa, Zakopanego i Skawiny.

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” ufundowało dodatkowe nagrody dla najlepszej radziszowianki i najlepszego radziszowianina. Najstarszymi uczestnikami okazali się tradycyjnie już Barbara Prymakowska z Tarnowa i Malewski Zygmunt z Bochni ur. w 1940r.

Kolejny festiwal biegania w Skawinie zakończony i z pewnością bardzo udany, o czym świadczą frekwencja (ok. 1900 uczestników) i bardzo przychylne komentarze.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd do Skawiny i udział w naszej imprezie. Powodem do dumy dla organizatorów może być tak liczny udział w imprezie dzieci oraz mieszkańców gminy Skawina, padł rekord frekwencji 171 uczestników. Tradycyjnie organizatorem 16. Biegu Skawińskiego był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, współorganizatorzy to: Centrum Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa nr 6 i Klub Sportowy „Optima”. Podziękowania dla wolontariuszy: nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie, pracowników CKiS w Skawinie oraz uczniów LO w Skawinie.

Serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz członków OSP z Gminy Skawina, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy. Podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas.

Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów, którzy poprzez pomoc finansową i wsparcie organizacyjne przyczynili się do wzorowej organizacji imprezy, w szczególności: Gmina Skawina-Sponsor Główny Biegu, Valeo Autosystemy Sp. z o.o. – Partner Generalny Biegu, Tauron Dystrybucja S.A.-Partner Strategiczny, Boryszew S.A. NPA Skawina-Partner Strategiczny, CEZ Skawina S.A.-Partner Strategiczny, Województwo Małopolskie, Centrum Zakupowe „Jan”, Ferro S.A., TrekoLaser Sp.z o.o., P.G.”Geoprzem”, Krakowski Bank Spółdzielczy, Energoprojekt Katowice SA, MPEC S.A. w Krakowie, „Talbud-A, „Waśpol”Sp.j. , Hotel „Dworek Skawiński”, ZPH”Frezwid” sp.j., „Lajkonik Snack”, „Bahlsen”Sp.z o.o., „Grana”Sp.z o.o., Firma Ziaja, ATklub fitness & beauty, Przetwórnia Mięsa Dziewoński Stanisław, Restauracja ”TU iTam”, Kebab Królewski, Masarnia Gubała, Pizzeria Piwniczka, Rewolution Fitnes Skawina, Piekarnia Dąbrowski.

Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!!!

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina i Województwa Małopolskiego

Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć i filmiki znajdziecie na stronie internetowej biegu - www.skawina.biegskawina.pl

Adam Mrowiec


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce