18 000! Koniec zapisów na 29. Bieg Niepodległości!


To już koniec zapisów do 29. Biegu Niepodległości w Warszawie! Limit 18 000 pakietów startowych został wyczerpany. 11 listopada poznamy zwycięzców Warszawskiej Triady „Zabiegaj o Pamięć”.

Gdyby wszyscy zarejestrowani stawili się na starcie przy ul. Stawki i al. Jana Pawła II, liczbę uczestników biegu można by porównać do liczby mieszkańców niejednego miasta powiatowego, np. Hrubieszowa. Organizatorzy spodziewają się jednak, że z różnych względów w imprezie nie wystartuje od 8 do 15 procent zgłoszonych. Mimo to tegoroczna edycja zapowiada się rekordowo.

29. Bieg Niepodległości: Ostatnie 100 pakietów do wzięcia! Będzie rekord!

Pakiety na 29. Bieg Niepodległości będą jeszcze dostępne w konkursach partnerów imprezy – odwiedzajcie regularnie nasza portal! Można się też spodziewać ofert w rynku wtórnym. Organizator umożliwia przekazanie pakietu do 8 listopada z powodów losowych. Już Bieg Powstania Warszawskiego pokazał, że ten zapis jest nadmiernie interpretowany i na portalach społecznościowych ukazywały się ofert odsprzedania pakietu po zawyżonych cenach.

– Tacy są ludzie. Masowość niesie ze sobą wszystkie cechy naszego społeczeństwa. Nie chce z tym walczyć, bo można tylko rozpętać większą aferę. Dla nas ważne jest to, że my dajemy stosowną możliwość uczciwym biegaczom. To jest dużo lepsze rozwiazanie niż bieganie z czyimś numerem. Start uczestnika, o którym nie wiemy nic, jest bardzo niebezpieczny. Udzielenie pomocy takiej osobie może się skończyć katastrofą – mówi Marcin Kuriata, ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.


AKTUALIZACJA

Mamy już pierwsze ogłoszenia odsprzedaży pakietów na rynku wtórnym:


29. Bieg Niepodległości kończy Warszawską Triadę Biegową. W tym roku po raz pierwszy prowadzona jest klasyfikacja dla uczestników, którzy wzięli udział we wszystkich biegach wchodzących w jej skład (Biegu Konstytucji 3 maja, Biegu Powstania Warszawskiego). Ze względu na różne dystanse wchodzące w program imprez Triady, prowadzone są dwie odrębne klasyfikacje: „5-5-10 km” i „5-10-10 km”.

– Szansę na ukończenie całej Warszawskiej Triady Biegowej ma wciąż 639 osób w pierwszej z klasyfikacji oraz 660 osób w drugiej. Nie wiemy jeszcze ile z tych osób zgłosiło się do Biegu Niepodległości. Wszyscy, którzy ukończą trzy biegi będą mogli pobrać dyplomy. Dodatkowo po biegu nagrodzimy biegaczy z miejsc 1-3 wśród kobiet i mężczyzn – zapowiada Marcin Kuriata.

29. Bieg Niepodległości wystartuje 11. listopada o godz. 11:11.

Pakiety wydawane są w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad, w terminach:

  • w poniedziałki i środy (30 października oraz 6 i 8 listopada) w godzinach od 14.00 do 20.00;
  • we wtorki i w piątki (27, 31 października oraz 3 i 7 listopada) w godzinach od 12.00 do 18.00;
  • w czwartki (2 i 9 listopada) w godzinach od 10.00 do 16.00;
  • w sobotę (28 października oraz 4 listopada) w godzinach od 10:00 do 14:00

Uczestnicy Biegu Niepodległości mają do pokonania 10 km, a marszu nordic walking 6,5 km. Przed biegiem głównym rozegrana zostanie Młodzieżowa Mila Niepodległości na dystansie 1918 m. Początek zmagań o godzinie 10:30.

29. Bieg Niepodległości na głównym dystansie jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: