18. Półmaraton Hajnowski


Informacje:

Sezon: 2017-2018

Data: 
19-05-2018 (sob.)

Miejsce: 
Hajnówka

Dystans: 
21,097 km - dystans Ligi Festiwalu Biegowego

Klasyfikacja: Najlepszy Maratończyk

Opis wydarzenia:

Start: 12.00 centrum Białowieży, plac przy amfiteatrze

Rodzaj biegu: półmaraton uliczny

Dystans zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów: 21,097 km

Trasa Półmaratonu Hajnowskiego prowadzi z Białowieży asfaltową drogą główną do Hajnówki, biegnącą cały czas przez teren Puszczy Białowieskiej. Meta biegu zlokalizowana jest w Hajnówce, w Parku Miejskim przy amfiteatrze. Na trasie zlokalizowane są trzy punkty odżywcze (na 6, 12 i 18 kilometrze) oraz posiłek regeneracyjny na mecie.

Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Na obrzeżach Puszczy Białowieskiej leży bardzo urokliwe i pełne zieleni miasto Hajnówka. Stąd biegnie jedyna droga do Białowieży i Białowieskiego Parku Narodowego, miejsc odwiedzanych przez licznych turystów.

Hajnówka odgrywa rolę tzw. Bramy do Puszczy, jest bowiem znakomitym punktem wypadowym wycieczek po najstarszym Kompleksie Leśnym Europy. Bogata sieć szlaków turystycznych i dydaktycznych pozwala na wędrówki po pięknych, tajemniczych zakątkach puszczy. Świeże powietrze, zapach żywicy i szum drzew pozostawiają niezapomniane wrażenia na tych, którzy chcą tu wypocząć, a także na tych, którzy uczestniczą w organizowanym rokrocznie Półmaratonie Hajnowskim.

Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Jako jednostka budżetowa samorządu miejskiego realizuje zadania z zakresu rozwoju sportu, rekreacji i kultury fizycznej mieszkańców miasta i regionu.

Wśród wielu imprez bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej Ośrodka, Półmaraton odgrywa szczególną rolę. Każdego roku gromadzi na starcie około 300 uczestników z kraju i zagranicy. Organizatorzy biegu maksymalnie angażują się w przyjęcie zawodników, traktując ich jako gości odwiedzających region Puszczy Białowieskiej.