19. Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego - zapisy tylko przez internet


Opublikowane w czw., 05/10/2017 - 09:20

18 marca 2018 r. z Rynku Żywieckiego wystartuje po raz dziewiętnasty Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego. Już można się zgłaszać do udziału w biegu - w tym roku można to robić wyłącznie przez internet. Szczegóły w komunikacie organizatora. 

Trasa Półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. 

W tegorocznym, 18. Półmaratonie wzięło udział blisko 1725 biegaczy. Padł rekord trasy wśród mężczyzn - wynik Kenijczyka Lagata Juliusa (1:06:18) poprawił rodak, Joel Maina Mwangi (1:06:01). Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser (1:22:25).

Tegoroczny Półmaraton rozpocznie cykl biegów pn. „Złota-50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.

W związku z istotnymi zmianami w regulaminie biegu, proszę o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Poniżej przedstawiam najważniejsze zmiany:

1. Zgłoszenia i płatności odbywają się tylko drogą elektroniczną.

2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 marca 2018 r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.

3. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, należy wybrać jedną z podanych stref startowych, do której zawodnik będzie przydzielony w dniu startu. Niepodanie tej informacji będzie skutkowało automatycznym przydziałem do ostatniej strefy startowej.

4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy istnieć będzie opcja wyboru ręcznika lub koszulki. Przy wyborze koszulki należy podać swój rozmiar. Organizator gwarantuje zadeklarowany rozmiar przy zgłoszeniach tylko do 1 marca 2018 r.

5. W związku z zapytaniami o punkty odżywcze, uprzejmie informuję, iż podczas przyszłorocznego Półmaratonu zagwarantowane będą 2 butelki wody na każdym punkcie odżywczym dla każdego zawodnika.

19. Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk". Szczegóły w KALENDARZU IMPREZ.

Ze sportowym pozdrowieniem

Mirosław Dziergas, Dyrektor biegu


Polecamy również:


Podziel się: