19. Wtórpol Półmaraton wieczorową porą. Oświetlą trasę

 

19. Wtórpol Półmaraton wieczorową porą. Oświetlą trasę


Opublikowane w pt., 01/02/2019 - 13:21

W tym roku organizacja półmaratonu w Skarżysku-Kamiennej z Ligi Festiwalu Biegowego będzie wymagała sporo zachodu… słońca. Impreza odbędzie się w nowej, nocnej oprawie. Zapisy już wystartowały.

Świętokrzyski półmaraton ma długą historię. Zasłynął dobrą organizacją, wymagającą trasą prowadzącą przez Górę Baranowską, oraz upałami. Wyjątkiem od reguły był sierpniowy, deszczowy weekend w 2017 roku. Zwykle z nieba lał się tu żar.

– Pamiętam, że to była edycja, którą przenieśliśmy na niedzielę i faktycznie było nieco chłodniej. Zwykle bieg odbywa się w sobotę. Pewnie gdy impreza odbywała się „normalnie”, w niedzielę, to tradycyjnie byłby upał. A stało się tak, że kolejnego dnia w tym deszczu ludzie zrobili fajne wyniki – wspomina Tomasz Wąsowski, współorganizator skarżyskiego półmaratonu.

Żeby dostarczyć nieco ochłody biegaczom, w tym roku organizatorzy postanowili zmienić godziny rozgrywania zawodów na wieczne. Taki ruch może wpłynąć nie tylko na poprawę komfortu, też na wzrost frekwencji. Nocne starty w naszym kraju cieszą się dużym powodzeniem, co potwierdza sukces Biegu Powstania Warszawskiego, Wieczornego Półmaratonu Praskiego, Nocnego Wrocław Półmaratonu czy Biegu Świętojańskiego w Gdyni.

– Wieczorem są lepsze warunki do biegania. Nie będzie już 28 czy 30 stopni i pełnego słońca. Zresztą mamy w Polsce kilka już takich biegów i jak widać formuła się sprawdza. Widać, że biegacze lubią startować w takiej nietypowej scenerii. Oczywiście będzie to dla nas większe wyzwanie organizacyjne, ale jesteśmy gotowi do działania – podkreśla Tomasz Wąsowski.

Atestowana trasa półmaratonu zachowuje swój dotychczasowy przebieg. Przypomnijmy, że uczestnicy pokonują tu dwie pętle. Start i meta usytuowane się przy ul. Wioślarskiej, obok Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”. Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie dobrze przygotowana.

– Chcemy się skupić na dobrym zabezpieczeniu i oświetleniu trasy. Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś świecące elementy, chce się trochę pobawić i poczuć bardziej komfortowo, to zapraszamy - niech weźmie je ze sobą. Ale my ze swojej strony trasę przygotujemy tak, żeby było... normalnie – wyjaśnia nasz rozmówca.

19. Nocny Półmaraton Wtórpol zaplanowano na 24 sierpnia. Start nastąpi o godzinie 20:30. W ramach imprezy odbędą się 5. Mistrzostwach Par Małżeńskich. Limit czasu wynosi 3 godziny. Równocześnie rozgrywana będzie też Nocna Dycha Wtórpol, która - także pierwszy raz - wystartuje wieczorową porą.

Biegacze startujący w Skarżysku-Kamiennej na głównym dystansie walczą o punkty w ramach Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy Zdroju podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w dniach 6-8 września. Zapraszamy!

19. Nocny Półmaraton Wtórpol w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce