2. Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk! Cały dochód dla...

 

2. Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk! Cały dochód dla...


Opublikowane w ndz., 16/07/2017 - 12:46

Zakopiański Bieg po Oddech to wyjątkowe wydarzenie charytatywne organizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

– Już 3 września (niedziela) pobiegniemy ulicami Zakopanego, żeby zwrócić uwagę na problemy chorych na mukowiscydozę i wesprzeć ich w codziennej walce. Tego dnia będzie z nami Justyna Kowalczyk, ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która od wielu lat pomaga naszym podopiecznym – informują organizatorzy imprezy.

Każdy uczestnik Biegu otrzyma pakiet startowy, którego zakup stanowi cegiełkę wsparcia dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli m.in. spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zatańczyć Zumbę pod kierunkiem instruktorów czy wziąć udział w konkursach i zabawach na świeżym powietrzu.

- Na bieg zapisało się już ponad 200 osób z całej Polski. Potrzebujemy również Twojego wsparcia. Stań z nami na stracie 2. Biegu po Oddech i pomóż nam pomagać – zaprasza Aneta Mazgaj z Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną. Wadliwy gen, z jakim rodzi się chory, powoduje, że jego organizm produkuje nadmiernie lepki śluz, co skutkuje zaburzeniami przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Choroba postępując z wiekiem prowadzi najczęściej do całkowitej niewydolności płuc. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się ich przeszczep.

Mukowiscydoza jest jak dotąd chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, systematyczne leczenie i rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.

Organizatorem 2. Biegu po Oddech jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Współorganizatorami są Urząd Miasta Zakopane oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank, natomiast Sponsorem Złotym oraz fundatorem drugiej nagrody w kategorii Open – Blachotrapez.

2. Bieg po Oddech jest ostatnią rundą etapu krajowego Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2016/17. Finałowe biegi odbędą się w dniach 8-10 września w Krynicy ma 8. PKO Festiwalu Biegowym. Szczegóły cyklu - poniżej.

- Do zobaczenia w Zakopanem! - zapraszają gospodarze wydarzenia.

2. Bieg po Oddech w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce