20 jubileuszowy Bieg Fiata.


Opublikowane w pon., 28/05/2012 - 10:40

Festiwal Biegów - jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce obejmujące 30 biegów z całej Polski z finałem 7-9 września w Krynicy-Zdrój właśnie minął półmetek. W rozegranych dotąd 15 biegach wystartowało w sumie blisko 17 tysięcy osób. W niedzielę w biegu głównym we Bielsku-Białej metę osiągnęło ponad 1000 osób.  Na wysokim drugim miejscu finiszował Ambasador Festiwalu Biegowego - Jakub Burghardt, ulegając jedynie Kenijczykowi Alanowi Ndiwie.

- Bardzo się cieszę z tego występu, chociaż mogło być jeszcze lepiej, gdybym nie narzucił zbyt mocnego tempa w pierwszej części dystansu. Mimo to jestem jednak bardzo zadowolony. W Bielsku-Białej startuję od wielu lat, lubię tu biegać i zwykle staję tu na podium. - powiedział po biegu szczęśliwy Ambasador Festiwalu Biegowego.
Bieg Fiata miał w tym roku rangę Mistrzostw Polski Kobiet w biegu na dystansie 10km. Mistrzynią kraju została Iwona Lewandowska z Warszawy, która na mecie wyprzedziła o 12 sekund Karolinę Jarzyńską z Katowic i o ponad minutę Dominikę Nowakowską z Lęborka. Ciekawostką jest, że na Igrzyska Olimpijskie nie jedzie Lewandowska, ale wicemistrzyni Polski Jarzyńska, która jako jedyna uzyskała minimum do Londynu na dystansie maratońskim.  


Na zdj. Jakub Burghardt

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce