25. Bieg Fiata rusza z zapisami. Jubileusz - niespodzianki!

Opublikowane w śr., 28/12/2016 - 08:42

Na 28 maja zaplanowano jubileuszową 25. edycję Biegu Fiata w Bielsku Białej. Już teraz warto postarać się o pakiet startowy imprezy - na chętnych czeka tylko 1600 pakietów startowych. To niewiele więcej niż rekord frekwencji imprezy - w ubiegłym roku finiszowało 1595 zawodników.

Poza limitem są dodatkowe numery przyznane dla pracowników Spółek FCA, zaproszonych zawodników oraz uczestników na wózkach. Ta grupa zwolniona jest też z opłaty startowej, która wynosi 40 zł. Wpisowego nie wnoszą też zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie edycje Biegu Fiata.

W regulaminie biegu przewidziano sporo dodatkowych klasyfikacji z nagrodami. Tradycyjnie prowadzona będzie klasyfikacja Pucharu Beskidów w Biegach Ulicznych, która obejmuje:

- 18. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego (2 kwietnia 2017)
- 9. Cieszyński FORTUNA Bieg (23 kwietnia 2017)
- 25. Bieg Fiata w Bielsku Białej (28 maja 2017)

W programie imprezy jest też bieg młodzieżowy na dystansie 3 km.

W bielskiej imprezie po raz kolejny wezmą udział biegacze Fundacji Spartanie Dzieciom, którzy przeprowadzą kwestę.

Z okazji srebrnego jubileuszu organizatorzy, przy wsparciu sponsora tytularnego FCA Poland oraz innych sponsorów, przygotowują wiele niespodzianek. Szczegóły niebawem.

W ubiegłym roku na 10-kilometrowej trasie w Bielsku Białej zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo Kmayio (29:08). Pierwszy Polak - Dawid Malina - zajął szóste miejsce z czasem 32:13. Pierwszą dziesiątkę open zamknęła pierwsza kobieta - Iwona Lewandowska (33:45).

25. Bieg Fiata zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji "Najlepszy biegacz 5-10-15".

25. Bieg Fiata w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.