27. Bieg Powstania Warszawskiego: Zapisy na półmetku


Zapisy do 27. Biegu Powstania Warszawskiego przekroczyły półmetek. Zgłoszenia trwają od 30 czerwca. W tym roku limit został zwiększony do 11 000 biegaczy, którzy - po roku przerwy na tylko jeden dystans - zmierzą się na dwóch trasach.

Jak do tej pory chęć udziału w imprezie wyraziło ponad 8 800 osób, z czego 6 500 uiściło już opłatę startową. W zeszłym roku zmagania z 10-kilometrową trasą ukończyło 8 343 osób. Limit wynosił wówczas 10 000 osób.

– Moim zdaniem, zapisy idą bardzo dobrze i wynik jest znakomity. Zwłaszcza, że boom na ten bieg i same biegi uliczne w Polsce trochę się kończy. Teraz bardziej popularne są biegi górskie. Trzeba też pamiętać, że impreza odbywa się w środku wakacji i wiele osób ma różne plany urlopowe. Oczywiście liczymy, że limit zostanie wyczerpany – mówi Marcin Kuriata, ze Stołecznego Centrum Sportu, Aktywna Warszawa.

Zgłaszając się do 27. Biegu Powstania Warszawskiego można rejestrować się też do 4. Biegu Zdobycia PASTY-y. Impreza rozgrywana jest rano, na kilka godzin przed głównym startem. Uczestnicy pokonują tu schody historycznego budynku przy ul. Zielnej 39, o który toczyły się zacięte walki. W tym roku w imprezie wystartować będzie mogło nawet 730 osób, co nawiązuje do 73. rocznicy wybuchu powstania.

Po roku przerwy do programu Biegu Powstania Warszawskiego wraca dystans 5 km. Start znajdować będzie się przy ul. Bonifraterskiej, natomiast meta przy ul. Konwiktorskiej. Dotyczy to także biegu na 10 km. Start pierwszej fali w biegu na „piątkę” o godzinie 20:10. Uczestnicy „dychy” ruszą na trasę o godz. 21.

– Staramy się dopracować program imprezy tak, by powrót uczestników biegu na 5 km wyszedł jak najlepiej. Chcemy, żeby ten bieg był jak najbardziej komfortowy dla uczestników – zaznacza Marcin Kuriata.

Bieg Powstania Warszawskiego rozegrany zostanie 29 lipca. Tradycyjnie nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych, inscenizacji i niesamowitej oprawy. Impreza upamiętnia zbrojny zryw przeciw okupującym stolicę hitlerowskim Niemcom. Walki wybuchły 1 sierpnia 1944 i trwały 63 dni. Zakończyły się kapitulacją.

Bieg Powstania Warszawskiego na głównym dystansie 10 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego na dystansie „5-10-15” z finałem w Krynicy-Zdroju. Czekają nagrody finansowe. Szczegóły cyklu – poniżej.

27. Bieg Powstania Warszawskiego w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


AKTUALIZACJA 5.7.2017

Zapisy na 4. Bieg Zdobycia PASTy zostały zakończone. Wystartuje komplet 730 osób.


Polecamy również:


Podziel się: