28. Bieg Konstytucji 3 Maja: Ostatni tysiąc pakietów!


Opublikowane w wt., 17/04/2018 - 11:37

Warszawa: Już ponad 5 000 osób wyraziło chęć udziału w 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. Impreza rozpoczyna kolejny sezon Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” i współtworzy program Ligi Festiwalu Biegowego. Zapisy wciąż trwają, warto się śpieszyć zanim pula pakietów startowych zostanie wyczerpana.

W tym roku organizatorzy zwiększyli liczbę uczestników imprezy do 7 000. Zapisy ruszyły 14 kwietnia. Z kopyta - jedna czwarta pakietów rozeszła się w niecałe cztery dni.

– Już w przeddzień rozpoczęcia zapisów mieliśmy pytania o to czemu nie można się rejestrować. Zgłoszenia napływały od pierwszych sekund rejestracji. Z pewnością były to osoby, które są z nami rok w rok – mówi Barbara Dżugaj, rzeczniczka prasowa Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”, organizatora biegu.

Chociaż impreza odbywa się w majówkę, a spora część mieszkańców stolicy opuszcza wtedy Warszawę, wciąż nie brakuje osób, które chcą aktywnie spędzić wolny czas.

– Widać po ilości zapisanych osób i odebranych pakietach, że nie wszyscy wybierają w tym czasie grillowanie. Organizując nasze biegi chcemy zachęcić do jeszcze większej aktywności. Podczas imprezy odbywa się marsz nordic walking i bieg dla dzieci. Już od najmłodszych lat można zacząć swoją przygodę z bieganiem – zachęca przedstawiciela gospodarzy.

Ruszyła dystrybucja pakietów startowych.Biuro zawodów znajduje się w siedzibie „Aktywnej Warszawy” przy ul. Rozbrat 26. Jego praca zależy od dnia tygodnia. Organizatorzy zachęcają, żeby nie odkładać wizyty w biurze na ostatni momentu. –Im później, tym dłuższe kolejki – podkreslają.

Licząca 5 km trasa tradycyjnie prowadzi w okolicach Łazienek Królewskich w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją 3 Maja. Start zlokalizowany będzie będzie przy Al. Hopfera, natomiast meta przy ulicy Rozbrat.

28. Bieg Konsytuacji odbędzie się tradycyjnie 3 maja. Starty falowe od godz. 11:00. Pół godziny wcześniej wystartują dzieci w Biegu z Maskotką na odcinku 700 m.

Ubiegłoroczną edycję Biegu Konstytucji w stolicy ukończyło 4 268 osób, co jest rekordem frekwencji imrpezy. Wygrali Maciej Badurek, z wynikiem 15:11, oraz olimpijka z Rio - Iwona Bernardelli, która uzyskała czas 16:24. W tym roku jest szansa na poprawę rekordu frekwencji. Jak będzie z uzyskiwanymi czasami? Przekonamy się wkrótce.

28. Bieg Konsytuacji 3 Maja w Warszawie zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

RZ


AKTUALZACJA - 20.4.2018 godz. 8:47

Już 6000 osób zgłosiło się do 28. Biegu Konstytucji w Warszawie. W puli zostaje jeszcze 1000 pakietów. Warto się pospieszyć z rejestracją.


Polecamy również:


Podziel się: