29. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie – więcej pakietów, są koszulki! Zapisy - niebawem!

 

29. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie – więcej pakietów, są koszulki! Zapisy - niebawem!


Opublikowane w czw., 07/02/2019 - 16:19

Przygotujcie kalendarze. Pod koniec marca mają wystartować zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. Limit uczestników został zwiększony do 8 tys. osób. Organizatorzy zaprezentowali już projekt koszulki, która znajdzie się w pakiecie startowym imprezy.

Tradycyjnym biegiem na „piątkę” rozpocznie się kolejny sezon Warszawskiej Triady Biegowej, rozgrywanej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Uczestnicy uświetnią obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej takiej ustawy w Europie i drugiej na świecie.

Mimo przypadającego długiego weekendu majowego, organizatorzy szykują się na rekord frekwencji. Pula pakietów została podwyższona o tysiąc numerów - do 8 tys. Zdecydowana większość uczestników będzie mogła wystartować w biegu głównym. Dodatkowo rozgrywany będzie też Bieg z maskotką na 700 m.

W ubiegłym roku, tylko w biegu głównym, wzięło udział 5 286 osób. Zwyciężyli Jakub Nowak, z czasem 15:16 i Paulina Lipska-Mazurek, z rezultatem 18:38.

– Biorąc pod uwagę to, że w ostatnich latach liczba uczestników wzrasta, jesteśmy pozytywnie nastawieni. Zadanie jest ambitne, ale do spełnienia, także biorąc pod uwagę to, że wiele osób wyjedzie na długi weekend. Zresztą to też działa w dwie strony - część warszawian wyjedzie, ale część osób może przyjechać i pobyt w Warszawie połączyć z udziałem w imprezie – analizuje Bartłomiej Stępień, zastępca kierownika Działu Marketingu i Organizacji Imprez w SCS „Aktywna Warszawa”.

Trasa biegu pozostanie nie zmieniona i prowadzić będzie wokół Łazienek Królewskich. Jest to miejsce związane z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Start znajdować będzie się przy Al. Hopfera, a meta przy ulicy Rozbrat.

– Nasza trasa jest sprawdzona i lubiana przez biegaczy. Przy niej też pozostajemy. Chociaż dystans jest krótki, to podbieg na Agrykoli może dać w kość. Jeśli miałbym komuś coś proponować, to może warto przyjść w to miejsce wcześniej, i to kilka razy, i przećwiczyć sobie ten fragment trasy. Skądinąd Agrykola to dosyć przyjazne miejsce dla biegaczy – zauważa nasz rozmówca.

Zaprezentowano już projekt koszulki startowej. Pod względem kolorystycznym wiele się nie zmieniło. Najbardziej widoczna jest zmiana głównego logo, w którym cyfra „3” wkomponowana jest w profil orła w koronie. Wykonawca koszulek zostanie dopiero wyłoniony.

29. Bieg Konstytucji 3 Maja rozegrany zostanie w piątek 3 maja. Bieg wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał rywalizacji odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju. Zapraszamy do Warszawy i do Krynicy-Zdroju!

29. Bieg Konstytucji 3 Maja w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce