29. Bieg Powstania Warszawskiego wyprzedany! Rezygnujesz ze startu? Przepisz pakiet

 

29. Bieg Powstania Warszawskiego wyprzedany! Rezygnujesz ze startu? Przepisz pakiet


Opublikowane w pon., 15/07/2019 - 15:42

Po miesiącu zakończyły się zapisy do 29. Biegu Powstania Warszawskiego. W imprezie może wziąć rekordowe 13 000 uczestników, bo wszystkie pakiety startowe imprezy znalazły swoich właścicieli. Startujący na głównym dystansie powalczą o punkty Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Powstańcze piosenki, grupy rekonstrukcyjne i zapalone znicze ustawione wzdłuż trasy. Przed startem „Rota” lub „Mazurek Dąbrowskiego”. To tylko część z wyróżników imprezy, nadające Biegowi Powstania Warszawskiego wyjątkowy charakter. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok coraz więcej osób chce być uczestnikami tego wydarzenia.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie. W tym roku szybciej wystartowaliśmy ze zgłoszeniami, żeby szczyt rejestracji nie przypadł na okres, w którym jesteśmy już zajęci biegiem od strony czysto logistycznej. Zamknięcie zapisów już dziś to dla nas komfortowa sytuacja. Przed nami jeszcze dwa tygodnie intensywnych działań, ale nie musimy już martwić się zapisami. Owszem, potrwały one miesiąc, ale trzeba pamiętać, że zwiększyliśmy limit o tysiąc uczestników – mówi Karol Adamaszek, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez w SCS Aktywna Warszawa.

Wielu stołecznych biegaczy debiutowało w tym biegu, a później wracało tu z sentymentem. Podobnie będzie i tym razem. Bo zanim 1 sierpnia w „Godzinę W” stolica zatrzyma się w pamięci uczestnikom Powstania Warszawskiego, najpierw ruszy biegiem w hołdzie ofiarom i ich oddanej walce o wyzwolenie miasta.

W tym roku bieg zapowiada się szczególnie, bo odbędzie się w 75. rocznicę walk o wyzwolenie stolicy. Widać do tego nawiązanie m.in. na pamiątkowych pamiątkowych koszulkach.

– Planujemy jeszcze dwie dodatkowe atrakcje. W swoim czasie będziemy je ogłaszać. Natomiast od początku lipca można przejść trasą powstańczą w kanałach. To wspólne przedsięwzięcie z MPWiK. Ponadto każdy, kto zapisał się na bieg, może wziąć udział konkursie. Nagradzamy tych, którzy w najciekawszy sposób opowiedzą nam dlaczego biegną w stolicy – zachęca nasz rozmówca.

Biegaczy ucieszyła wiadomość, że po roku wracają na dobrze znaną trasą, prowadzącą m.in. Nowym Miastem, Śródmieściem oraz Wisłostradą, obok historycznych puntów.

Tuż po zamknięciu zgłoszeń pojawiły się pierwsze oferty osób, które chcą kupić / sprzedać pakiet. Organizatorzy przypominają, że do 24 lipca jest możliwość przepisania takiego pakietu na innego uczestnika. Pierwsza taka zmiana to koszt 10 zł..

– Nie mamy nic przeciwko temu, że ktoś chce wymienić pakiet. Ktoś może nie mieć przecież biegających znajomych, a przydarzyła mu się jakaś sytuacja losowa. Dodatkowo w tym roku powiązaliśmy zapisy z płatnością – od razu trzeba było opłacić swoje zgłoszenie. Wcześniej były sytuacje, że z jednego adresu IP rezerwowano kilka pakietów, a dopiero po zamknięciu limitu dokonywano opłaty. Podejrzeliśmy, że takie pakiety są odsprzedawane komuś innemu w drugim obiegu – wskazuje Karol Adamaszek.

Warto skorzystać z oficjalnej procedury przepisania pakietu, bo - jak zapewniają organizatorzy – każdy biegacz startujący z nieswoim numerem zostanie zdyskwalifikowany. Oprócz wymiaru sportowego, chodzi tu też o bezpieczeństwo biegaczy.

– Będziemy eliminować przypadki, gdy ktoś biegnie na cudzym numerze bez przepisania pakietu. Podczas Biegu Niepodległości mieliśmy już kilka takich sytuacji, np. mężczyznę biegnącego na numerze kobiety, lub na odwrót. Trochę nam zajęło wyjaśnienie stuacji, bo musieliśmy zweryfikować zdjęcia i oświadczenia, ale wszyscy oni zostali zdyskwalifikowani i nie ma ich w oficjalnych wynikach – informuje szef Aktywnej Warszawy.

– Nie przyjmiemy tłumaczeń, że ktoś oddał pakiet w ostatniej chwili. Jeśli tak faktycznie jest, to trzeba przyjść do biura zawodów – podkreśla.

– Większość uczestników faktycznie biegnie po to, żeby upamiętnić powstańców. Ale są też tacy, którzy walczą o miejsce w kategoriach. Jeśli pan pobiegnie na pakiecie pani, lub na odwrót, to zafałszowuje wyniki – dodaje nasz rozmówca.

29. Bieg Powstania Warszawskiego wystartuje 27 lipca. Bieg na 5 km ruszy o godz. 20:30 z ul. Bonifraterskiej. O 21:10 zmagania rozpoczną uczestnicy biegu na 10 km. Organizatorzy planują start falowy.

Rano rozegrany zostanie 6. Bieg Zdobycia PASTY. I tu limit 750 pakietów również został wyczerpany.

Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych 29. Biegu Powstania Warszawskiego mieszczą się w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki przy Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej. Biuro czynne jest do 27 lipca 2019 roku w następujących godzinach:

  • w poniedziałki i w piątki (19, 22 lipca ) od 12.00 do 18.00;
  • wtorki i czwartki (18, 23, 25 lipca ) w godzinach 14.00 - 20.00;
  • w środy (17, 24 lipca ) w godzinach 10.00 - 16.00;
  • w soboty (20 lipca ) w godzinach 10:00 - 14:00;
  • w piątek 26 lipca w godzinach 10.00 - 14.00.

Bieg Powstania Warszawskiego na głównym dystansie zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji Najlepszy Biegacz 5-10-15. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy-Zdroju podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w dniach 6-8 września.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce