30. Bieg Zaślubin okraszony rekordem Polski! [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 20/03/2016 - 20:33

W Kołobrzegu w tym roku świętowaliśmy 30-lecie jednego z największych biegów na dystansie 15 km w Polsce. Dzień wcześniej odbyła się oficjalna uroczystość, gdzie nagrodzono i doceniono najbardziej zasłużonych.

Oprócz lokalnych władz pojawili się m.in. Henryk Paskal z Polskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz wielu biegaczy, którzy wygrywali w poprzednich edycjach biegu. Wśród nich był olimpijczyk z Barcelony Jan Huruk czy Zenon Słomski, który biegał we wszystkich edycjach biegu.

W niedziele dokładnie o godzinie 12:00 w idealnych warunkach do biegania wystartowało nieco ponad tysiąc biegaczy.

Pierwsze dwa miejsca przypadły dla biegaczy z Kenii, następne miejsca bo aż dziewięć zajęli biegacze z Ukrainy. Ale nie to było najważniejszą informacją z biegu.

Podczas XXX Biegu Zaślubin padł rekord Polski masters w kategorii M50 na dystansie 15 km. Dokonał tego Piotr Pobłocki z czasem 50:21. Był to najszybszy Polak w stawce 1037 biegaczy, choć zajął dopiero 12 miejsce. Nagrodę wręczał nie byle kto jak rekordzista Polski na tym dystansie Jan Huruk (43:45).

Wśród najlepszych Polek była córka Pana Piotra, Kamila zajmująca 4 miejsce wśród kobiet.

Ostatni na linię mety dotarł 85-letni Marian Bartnik z Koszalina. Natomiast wśród kobiet najwcześniej urodzonych była Ewa Katarzyna Kasierska z Poznania.

Pełne wyniki w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Po nagrodzeniu wszystkich najlepszych, a tych kategorii było ogrom, wśród wszystkich którzy wytrzymali rozlosowano nagrody rzeczowe: sokowirówki, tablety... na koniec telewizor.

Podsumowując jubileusz jak najbardziej udany. Nie padł może rekord frekwencji, choć po cichu organizatorzy na to liczyli, ale poziom ponad tysiąca biegaczy (1037 osób na mecie) został utrzymany. Zapewne łatwiej by było, gdyby nie odbywający się w tym samym dniu pierwszy Półmaraton w Gdyni.

Warto dodać, że spikerem był sam Roman Toboła uczestnik pierwszej edycji Biegu Zaślubin, gdzie zajął wtedy 7. miejsce z czasem 52:07.