33. Bieg Chomiczówki: Ruszyły zapisy!

Opublikowane w ndz., 20/12/2015 - 08:12

15-kilometrowy bieg na Bielanach i towarzysząca mu „piątka” to jedna z najpopularniejszych imprez w Warszawie. Zapisy zwykle trwają tu krótko, a rozczarowanych nie brakuje.

Zgłoszenia do przyszłorocznej edycji wystartowały z minimalnym falstartem. Na początku grudnia podczas sprawdzania działania systemu rejestracji przypadkowo uruchomiony został panel zapisów. Kilka osób osób wykorzystało ten błąd i zdążyło się zapisać. Według regulaminu zgłoszenia te nie zostaną przyjęte. Lista została wyczyszczona a przelane środki niezwłocznie zwrócone. Tradycyjnie zapisy miały wystartować 20 grudnia i tak się stało. Potrwają do 5 stycznia

Limit miejsc do Bieg Chomiczówki oraz Biegu o Puchar Bielan wynoszą łącznie 2000 osób - po równo do każdego biegu. Rok temu limit zgłoszeń do biegu głównego wyczerpany został w trzy dni. Dogrywka z pulą 200 dodatkowych miejsc to już gonitwa na minuty. Jak będzie w tym roku?

– Chcemy, by zgłoszenia startowały zawsze na około miesiąc przed biegiem. Wybieramy dzień wolny od pracy, żeby biegacze nie mieli problemów z brakiem możliwości logowania z pracy, nie mają na to czasu itd. W domu, w dniu wolnym od pracy przeważnie jest Nam wszystkim łatwiej – mówi Elżbieta Iglewska-Romanowska, dyrektor biegu, która spodziewa się podobne zaitneresowania imprezą jak w ubiegłym roku.

– Uważam, że najbliższe dwa, trzy dni to będzie czas na zamknięcie podstawowej puli zgłoszeń. Później poczekamy na wpłynięcie opłat, które trzeba dokonać w terminie. Ci, którzy tego nie zrobią zwolnią pakiety na zapisy uzupełniające. Część osób zapisuje się też na dwa biegi, ale my przydzielamy tylko 1 numer startowy. To też dodatkowy pakiet, którym możemy dysponować. Myślę, że w ewentualnej dogrywce będzie ok. 150 miejsc – przewiduje organizatorka.

Przypomnijmy, że Bieg Chomiczówki rozgrywany jest na dystansie 15 km, a towarzyszący mu Bieg o Puchar Bielan na dystansie 5 km. W formule imprezy czy też przebiegu trasy nie wprowadzono większych zmian. – W przyszłym roku trasa prowadzić będzie jeszcze tym samym odcinkiem, składającym się z trzech pętli. To będzie piąty rok atestu – wymownie stwierdza nasza rozmówczyni.

33. Bieg Chomiczówki i 11. Bieg o Puchar Bielan odbędą się 17 stycznia 2016 r., starty od godz. 11:00. Głowny dystans - 15 km - zaliczany jest tradycyjnie do Ligi Festiwalu Biegowego. Do zdobycia są punkty w kategorii "Najlepszy Biegacz 5-10-15". Polecamy!

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja upłynęła pod znakiem rekordów frekwencji. Bieg Chomiczówki na dystansie 15 km ukończyło 1307 osób - zwyciężyli Jakub Nowak (45:21) oraz Izabela Trzaskalska (52:36). W biegu o Puchar Bielan uczestniczyło 948 osób - zwyciężyli Arkadiusz Gardzielewski (14:51) oraz Ewa Chreścionko (17:32).

33. Bieg Chomiczówki w naszym KALENDARZU IMPREZ.