44 minuty i już. Zapisy na 13. Półmaraton „Słowaka” zakończone!


Opublikowane w pon., 04/03/2019 - 11:35

Krócej niż szkolna lekcja, a nawet nieco mniej niż połowa meczu piłkarskiego. Zaledwie 44 minuty trwały zapisy do 13. Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. Jest to rekordowy wynik w historii imprezy.

Usunięcie „Słowaka” z Korony Maratonów Polskich nie wpłynie zatem negatywnie na frekwencję imprezy.

Jakość imprezy, frekwencja, konkurencja? Półmaraton "Słowaka" wykluczony z Korony Półmaratonów Polskich!

Zresztą organizatorzy po mistrzowsku rozwiązali tę sytuację, przygotowując medale w kształcie... korony. Insygnia władzy czekać będą na wszystkich, którzy 9 czerwca przekroczą metę w Grodzisku.

W Grodzisku Wlkp. zamiast Korony – KORONA! "Nasza własna, niewyimaginowana"

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszył się bieg, niech świadczy to porównanie. W zeszłym roku pula 2800 pakietów rozeszła się w 2 godziny. Tym razem przygotowano więcej miejsc na starcie, bo aż 3500 (z czego 200 przypada zaproszonym gościom). Mimo zwiększenia limitu, skrócił się czas zgłoszeń. Zapisy zostały zamknięte już po niecałych trzech kwadransach. Tylko w ciągu pierwszych 5 minut zapisało się 1800 osób!

Wszystko celnie spuentował jeden z internautów.: „To nie Grodzisk nie ma Korony, ale Korona nie ma Grodziska”.

- Po tempie zapisów trudno się z taką oceną sytuacji nie zgodzić. Nam jednak nie chodziło o to, żeby komuś coś komuś udowadniać. Robimy swoje i organizujemy dobrą imprezę, a ludzie chcą do nas przyjeżdżać. I to niezależnie od tego czy bieg będzie w Koronie, czy też nie - powiedział nam Marek Małecki, dyrektor Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”.

Organizatorzy zaplanowali wprowadzenie kilku zmian, dzięki którym docelowo możliwe będzie podjęcie nawet 4 000 osób. Zmieniło się m.in. miejsce startu, który ze Starego Rynku przeniesiony został na ul. Poznańską. Dzięki temu uzyskano lepszą przepustowość.

– Wszystkie zmiany są po to, żeby podnieść frekwencję. W tym testujemy pewne rozwiązania i podnieśliśmy limit o 500 osób. Docelowo chcemy 4 000 osób na mecie. Ograniczeniem był dla nas Stary Rynek, gdzie znajdowały się start i meta. Teraz na rynku uczestnicy pojawią się dopiero w ostatnim akordzie rywalizacji, wbiegając na metę. To dało nam dodatkową powierzchnię do zagospodarowania. Start będzie znajdował się na ulicy przyległej do rynku. Tamtędy też będzie przebiegała druga pętla biegu – tłumacz organizator.

Można by sądzić, że wszystkie te nowości wprowadzane są po to, by wrócić do „dziesiątki” koronowanych półmaratonów. Ale jak mówi Marek Małecki, nikt nie zamierza ponowie aplikować do cyklu.

– Postanowiliśmy nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki Nie chcą nas w Koronie, to nie. My będziemy robić swoje – zapewnia dyrektor grodziskiego półmaratonu.

Rok temu imprezę ukończyły 2763 osoby, co jest rekordem frekwencji. Zwyciężyli Kamil Makoś z czasem 1:12:29, oraz Sylwia Telatyńska z rezultatem 1:24:36.

13. Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” odbędzie się 9 czerwca. Uczestnicy mają okazję zdobyć punkty do Ligi Festiwalu Biegowego w kategorii „ Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w dniach 6-8 września.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce