5. Fortuna Bieg oczami ambasadorów Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 23/04/2013 - 12:55
5 Fortuna Bieg
5 Fortuna Bieg
5 Fortuna Bieg

W wiosenny, kwietniowy dzień, miasta leżące po dwóch stronach rzeki Olzy Cieszyn oraz Czeski Cieszyn, stały się miejscem biegowych zmagań dla blisko 1500 biegaczy. Właśnie tutaj odbył się 5 Fortuna Bieg. Jego trasa przebiegała ulicami obu wspomnianych miast - poprzez Most Przyjaźni i Most Sportowy, na dwóch pięciokilometrowych pętlach, z metą na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Bardzo obiektywnie należy stwierdzić, że inicjatywa biegowa dwóch nadgranicznych miast, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Świadczy o tym ciągle rosnąca liczba biegaczy, a co najważniejsze, bardzo duża ilość, bo blisko tysiąc, uczestników biegów młodzieżowych. Za taką inicjatywę, za propagowanie biegania i zdrowej, sportowej rywalizacji niemal wszystkich szkół powiatu cieszyńskiego i nie tylko, Organizatorom należą się szczególne słowa uznania. Brawo!

Trasa biegu głównego (atest PZLA)została tak poprowadzona, że zawodnicy mogli obserwować się wzajemnie, nie tylko po obu stronach rzeki Olzy, ale również na ulicach samego Cieszyna, co też czyniło ten bieg ciekawym i zupełnie innym od pozostałych. W dobry nastrój biegania wkomponowała się też pogoda, która uraczyła tak biegających, jak i kibiców, delikatnym słońcem i wiosennym wiatrem.

Cieszyński Fortuna Bieg, to nie tylko bieg - to również wspaniali kibice po obu stronach Olzy. Ich imponująca liczba, wspaniały i ciekawy doping, nie mogły zostać niezauważone. Bardzo Wam za to wszystko dziękujemy.

Zwycięzcą biegu głównego został zawodnik z Ukrainy, Bogdan Semenowicz, triumfujący z czasem 00:30:30. Na drugiej pozycji zameldował się człowiek "stela", czyli z powiatu cieszyńskiego, Tomasz Wróbel z Goleszowa, z czasem 00:33:02, co zapewne ucieszyło bardzo gospodarzy biegu. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został zawodnik z Republiki Czeskiej,  Vojtěch Schneider, który uzyskał czas 00:33:07. Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca przypadły reprezentantkom Ukrainy, Tatianie Holovczenko- 00:35:59 i Olenie Bondar- 00:36:09 Miejsce trzecie zajęła Ewa Kucharska z Pszczyny z czasem 00:36:11.

Warto zaznaczyć, że 5 Cieszyński Fortuna Bieg wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegów, a że przy okazji święcił swój mały jubileusz, nie zabrakło i urodzinowego tortu, którego posmakować mógł dosłownie każdy.

Oba cieszyńskie grody udowodniły, że można budować przyjaźń i integrować społeczność również na sportowo. Warto więc przybyć tutaj za rok i posmakować tego wszystkiego samemu. Śląsk Cieszyński zaprasza!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce