5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski ruszył z zapisami. Z kopyta


Opublikowane w śr., 25/04/2018 - 10:19

W Krakowie nie opadł jeszcze kurz po zmaganiach maratończyków, a już wystartowały zapisy do kolejnej dużej imprezy - 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Zgodnie z zapowiedziami organizatora, zgłoszenia do biegu wystartowały 24 kwietnia. Zaledwie w dobę chęć udziału w imprezie wyraziło ponad 1400 osób. Liczba ta stale rośnie. Spośród zgłoszonych uczestników aż prawie 1/3 stanowią panie. Limit wynosi 10 000 biegaczy.

Rok temu w Krakowie zafiniszowało 8 338 osób, co stanowi rekord frekwencji imprezy. Pod względem liczby startujących był to czwarty bieg na tym dystansie w kraju. Od pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaraton Królewski notuje systematyczny wzrost zainteresowania – premierową edycję w 2014 r. ukończyło 3 744 biegaczy.

Zapisy internetowe potrwają do 3 października lub wyczerpania limitu pakietów. Pierwszy próg opłaty startowej - 50 zł - obowiązuje do 15 sierpnia. Następnie, już do końca zapisów, opłata startowa wynosić będzie 70 zł. Opłata startowa w biurze zawodów to koszt 150 zł, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit. Dla porównania, najniższa opłata startowa do tegorocznego PZU Półmaratonu Warszawskiego to 80 zł, a do PKO Poznań Półmaratonu - 90 zł.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje 14 października. Po raz kolejny meta będzie zlokalizowana na płycie TAURON Areny Kraków, jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w kraju. Biegacze ruszać będą z ul. Stanisława Lema znajdującej się tuż przed wspomnianym obiektem. Start o godzinie 11.

Jest o co walczyć. Na zwycięzców czekają nagroda w wysokości 10 000 zł, druga lokata premiowana jest kwotą 8 000 zł, a trzecia – 6 000 zł. Zawodnicy i zawodniczki, którzy znajdą się na szóstym miejscu, mogą liczyć na 1000 zł nagrody.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego (sezon 2018/19, kat. Najlepszy maratończyk), oraz Korony Polskich Półmaratonów. Wraz z 17. PZU Cracovia Maratonem i 12. PZU Biegiem Trzech Kopców tworzą również Królewską Triadę Biegową 2018.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: