5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zwiększa limit uczestników


Opublikowane w pon., 17/09/2018 - 11:55

Za niecały miesiąc, ulicami Krakowa będzie mogło przebiec nie 10, a 12 tys. uczestników popularnego półmaratonu. Organizatorzy zawodów zdecydowali się zwiększyć pulę pakietów. Wszystko wskazuje, że impreza z kalendarza Ligi Festiwalu Biegowego doczeka się rekordu frekwencji.

Jak do tej pory chęć udziału w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wyraziło ponad 9 tys. osób, z czego blisko 2,8 tys. stanowią panie. Zapisy drogą internetową prowadzone są jeszcze do 3 października. Zgłaszać się będzie można też w biurze zawodów. Jest więc jeszcze czas, żeby podjąć decyzje o starcie.

Przypomnijmy, że rekord frekwencji w stolicy Małopolski to 8332 biegaczy i ustanowiony został rok temu. Był to czwarty co do wielkości półmaraton w naszym kraju. Co ciekawe, Cracovia Półmaraton Królewski od samego początku notuje wzrost uczestników. W debiucie w 2014 roku metę przekroczyło 3744 biegaczy.

Impreza rozegrana zostanie 14 października. Po raz kolejny meta biegu zostanie zlokalizowana na płycie TAURON Areny Kraków, a start przy ul. Stanisława Lema, tuż przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju. Start nastąpi o godzinie 11:00.

Półmaratonowi towarzyszyć będzie ”5 dla Niepodległej”. Bieg organizowany jest z okazji obchodów odzyskania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Limit uczestników wynosi tu 1000 osób, a wolnych pozostało jeszcze niecałe 300 miejsc.

5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewski to jedna z pierwszych rund Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2018/19. Wydarzenie zakończy Królewską Triadę Biegową w sezonie 2018, w której skład wchodzą też 17. PZU Cracovia Maraton oraz 12. PZU Bieg Trzech Kopców.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: