7. Bieg Wojciechowy – rekreacja i rywalizacja [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 29/04/2019 - 12:37

Już po raz siódmy w Serocku odbył się Bieg Wojciechowu. Impreza organizowana jest z okazji obchodów święta patrona miasta – Św. Wojciecha. Pod względem sportowym stawką były m.in. punkty Ligi Festiwalu Biegowego.

Mimo napiętego kalendarza biegowego, blisko 160 osób wystartowało malowniczej trasie prowadzącej brzegiem Narwi oraz Rynkiem Miejskim. Do wyboru były dwa dystanse 5 i 10 km. W programie imprezy znajdowały się też biegi dla dzieci, a także marsz nordic walking.

- W ten weekend w Serocku sporo się działo, bo mieliśmy też zawody MTB. Cieszymy się, że ludzie chcą tu aktywnie spędzać czas. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji naszego wydarzenia, bo licząc wszystkie konkurencje, także nordic walking i biegi dzieci, bawiło się z nami 260 osób. Aura była dobra do uzyskiwania dobrych rezultatów. Nie było za gorąco. Może tylko w Mistrzostwach Powiatu mogło być więcej zgłoszonych szkół, ale jak wiadomo, ostatnio był strajk – informuje Tomasz Kowalski, koordynator imprezy.

W biegu na 10 km, zaliczanym do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15” wygrał Rafał Szymborski z czasem 34:15. Rok temu zawodnik ten wygrał pewnie zmagania na „piątkę”. Drugi był Michał Jamioł z czasem 35:54. Na najniższym stopniu podium stanął 50-letni Dariusz Wieczorek - trzykrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie, który uzyskał rezultat 36:36.

Wśród pań zwyciężyła Sylwia Retmaniak z rezultatem 43:12. Za jej plecami trwała zacięta walka o drugie miejsce. Zwycięską ręką wyszła z nich ubiegłoroczna triumfatorka imprezy Monika Popowska-Stawiska, z czasem 46:37, wyprzedzając o 11 sekund Renatę Kwiatkowską.

Na 5 km najlepsi okazali się Tomasz Grybowski z czasem 17:18, oraz Maja Wierzbicka z rezultatem 22:36.

Finał Ligi Festiwalu Biegów rozegrany zostanie podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy- Zdroju, w dniach 6-8 września.