7. Bieg Wojciechowy ruszy z zapisami. "Stawiamy na sprawdzoną formułę"

 

7. Bieg Wojciechowy ruszy z zapisami. "Stawiamy na sprawdzoną formułę"


Opublikowane w śr., 13/03/2019 - 12:56

Wystartowały zapisy do 7. Biegu Wojciechowego w Serocku. Impreza organizowana jest z okazji obchodów święta patrona miasta – Św. Wojciecha, a stawką są m.in. punkty Ligi Festiwalu Biegowego.

Bieg Wojciechowy to wydarzenie przeznaczone dla całych rodzin. Mogą tam wystartować zarówno dzieci – osobno lub z rodzicami, ale też nieco starsi adepci biegania.

Dla tych, którzy czują pociąg do literatury, ponownie zaplanowano „Bieg z książką”. W napiętym programie jest też marsz nordic walking. Głównym punktem imprezy są jak zawsze biegi na 5 i 10 km.

- Na uczestników czekają same dobre rzeczy! Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów imprezy, ale stawiamy na sprawdzoną formulę i nie wprowadzamy wielu zmian. Nasi stali bywalcy powinni być zadowoleni, a nowych mogę tylko zaprosić. To jest nasza flagowa impreza, związana z obchodami dnia patrona miasta - powiedział nam Tomasz Kowalski, koordynator imprezy.

Start i meta zawodów znajdą się na ponownie Rynku Miejskim. Malownicza trasa prowadzi m.in. nad brzegiem Narwi. Jest co podziwiać - Serock to jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Pierwsze wzmianki na jego temat sięgają już 1065 roku.

- Trasa jest bardzo ładna, ale, moim zdaniem, także wymagająca. Tereny nad bulwarami są naprawdę atrakcyjne. Biegnąc w jedną stronę jest trochę spadku, wracając mamy pod górkę. Ciekawie jest zwłaszcza przed końcem pętli przy ul. Radzymińskiej, przed wbiegnięciem na rynek - opisuje nasz rozmówca.

Limit uczestników tegorocznej edycji biegu w Serocku to 300 osób. Rok temu zwyciężyli Arkadiusz Kszczotka z czasem 37:15 i Monika Stawska Popowska-Stawiska z wynikiem 49:10.

6. Bieg Wojciechowy – gonili króliczka... i punkty Ligi Festiwalu Biegowego [ZDJĘCIA]

- Nie dzieliliśmy z góry puli pakieetów na rożne dystanse. Zobaczymy jak ułożą się zapisy - dodaje koordynator imprezy.

7. Bieg Wojciechowy odbędzie się 27 kwietnia. Start o godzinie 12:15. Biuro zawodów znajdować będzie się w OSiR w Serocku przy ul. Pułtuskiej 47 (w czwartek i piątek), a w dniu zawodów na Rynku Miejskim.

Impreza na głównym dystansie 10 km zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 6-8 września w Krynicy-Zdroju podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

7. Bieg Wojciechowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce