9. Wielka Sowa - ligowa i rekordowa!


Opublikowane w pt., 10/08/2018 - 14:48

Rekordowy będzie tegoroczny, dziewiąty już Regatta Bieg na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich (1015 m n.p.m.) w Sudetach Środkowych. W niedzielę w biegu alpejskim w Ludwikowicach Kłodzkich wystartuje najwięcej w historii, około 750 osób!

Dziś kończą się zapisy internetowe, ale jeszcze w sobotę i w dniu biegu będzie można zapisać się w biurze zawodów. Bogaty pakiet startowy, chwalona powszechnie organizacja i przyjazna atmosfera imprezy sprawiają, że co roku bieg zyskuje kolejnych uczestników.

Impreza to także Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim oraz ostatnia okazja do zdobycia punktów Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Góral”.

LIGA FESTIWALU BIEGÓW - TERMINARZ, REGULAMIN

Tradycyjnie w blisko 10-kilometrowym wyścigu na Wielką Sowę o przewyższeniu 600 m powinna pojawić się polska czołówka, którą czeka trudna walka z przyjeżdżającymi w Góry Sowie Kenijczykami z Benedek Teamu i Ukraińcami (przed rokiem dwa czołowe miejsca zajęli Afrykanie, trzeci był Andrzej Starżyński).

Organizatorzy przewidzieli dla biegaczy medale i atrakcyjne nagrody dla czołowych trójek (w tym, a jakże! piękne sowy!) oraz trofea w kategoriach wiekowych co 5 lat. Będzie można wygrać również bezpłatne pakiety startowe na 9. TAURON Festiwal Biegowy (7-9 września), ufundowane przez Fundację „Festiwal Biegów”, organizatora imprezy w Krynicy-Zdroju.

Synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Ma już nie być upału, a temperatura w okolicach 20 stopni, z możliwymi opadami deszczu i burzami.

Start 9. Biegu na Wielką Sowę odbędzie się tradycyjnie o godz. 11:00 w Ośrodku „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich.

Przypominamy o możliwości zapisania się na bieg w ostatniej chwili! Biuro zawodów będzie czynne w sobotę w godz. 16–20, a w niedzielę przed biegiem w godz. 8:30–10:30.

Wyścig na najwyższy szczyt Gór Sowich poprzedzi sobotni 5. Półmaraton Sowiogórski z udziałem około 200 biegaczy, na trudnej, za to bardzo pięknej trasie. To będzie prawdziwe górskie bieganie, początkowe 14 kilometrów to solidna wspinaczka, ale trudy z pewnością zrekompensuje fakt, że jedna trzecia trasy to odcinki dla zawodów biegowych zupełnie nowe. Nikt jeszcze po nich nie biegał w żadnej imprezie w Górach Sowich!

Ostatnie zapisy na Półmaraton Sowiogórski będą możliwe przed startem, w sobotę do godziny 10:30. Pół godziny później uczestnicy ruszą na trasę z ośrodka „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich.

Zapraszamy w Góry Sowie!

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce