[AKT.] 12. Półmaraton Słowaka wyprzedany… w dwie godziny!


Opublikowane w czw., 01/03/2018 - 16:35

W rekordowym tempie rozeszły się pakiety startowe na tegoroczny, 12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”. 2800 pakietów wyczerpało się już po 2 godzinach. Organizator jest „usatysfakcjonowany”.

Już w zeszłym roku limit uczestników został wyczerpanu w ekspresowym tempie, bo ledwo 20 godzin. Tym razem zapisy potrwały jeszcze krócej, krócej niż choćby pamiętny bieg Kenijczyka Eliuda Kipchoge w ramach projektu Breaking2 (2:00:25).

Dla tych, którzy przegapili rejestrację mamy niedobrą wiadomość - nie będzie dodatkowych zapisów ani podwyższania limitu. Pulę numerów startowych imprezy zamyka liczba 3000. 2800 pakietów trafiło dziś do zainteresowanych, pozostałe 200 przypadnie zaproszonym gościom i sponsorom.

- Zapisy do polskich biegów nie kończą się w tak krótkim czasie. Szczegółnie tych na kilka tysięcy uczestników. Czujemy więc satysfakcję. Widać. że biegacze doceniają poziom organizacyjny imprezy i nasze starania. To jest powód do radości, ale też kłopoty. Ludzie nie chcą przyjąć do wiadomości, że pakiety się wyczerpały. Mamy lawinę telefonów i każda prośba jest „najważniejsza”. Nie możemy jednak zwiększyć limitu. Myśle, że z czasem wszystko się uspokoi i będziemy mogli przygotowywać się do kolejnej edycji – powiedział nam Marek Małecki, dyrektor zawodów.

Do 25 maja można przepisać swój numer startowy na innego biegacza. Wystarczy wypełnić formularz na stronie imprezy. Pozostaje pytanie czy furtka otwarta dla biegaczy, którzy nie mogą wystartować z powodu kontuzji czy też w wyniku wypadków losowych, nie posłuży do obrotu pakietami w drugim obiegu. Tak, jak to ma miejsce choćby we Wrocławiu.

– Tego się trochę obawiam i mam podejrzenia, że takie rzeczy mogą się dziać. Wierzę jednak, że jak ludzie nie będą kupowali po cenach wyższych niż opłata startowa, to ten proceder nie będzie się rozwijał – dodaje nasz rozmówca.

AKTUALIZACJA

Pakiety grodziskiego biegu są już dostępne w drugim obiegu. Ceny dochodzą nawet do 250 zł. Nominalna cena pakietu to 80 zł.

12. Hunters Grodziski Półmaratonu „Słowaka” odbędzie się 10 czerwca. Start i meta znajdują się na Starym Rynku. Trasa składa się z dwóch pętli. Biuro zawodów zlokalizowane jest w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 2A. W zeszłym roku na mecie zameldowało się 2 684 osób.

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce