[AKT.] 28. Bieg Powstania Warszawskiego na Mokotowie!


Opublikowane w pt., 22/06/2018 - 09:16

Miesiąc temu informowaliśmy o tym, że organizatorzy 28. Biegu Powstania Warszawskiego rozważają alternatywną trasę. Wszystko z powodu trwających prac remontowanych. Finalnie nie będzie to mała korekta, a spora przeprowadzka.

28. Bieg Powstania Warszawskiego: "Rozważamy alternatywną trasę"

Dla wielu uczestników, Bieg Powstania Warszawskiego w obecnym miejscu rozgrywany jest niemal „od zawsze”. Tak mogłoby się przynajmniej zdawać. W okolicach stadionu Polonii, gdzie powstańcy w 1944 roku stoczyli zacięte walki z hitlerowskim okupantem, bieg odbywał się od 2009 roku. Wcześniej biegano na terenie warszawskiej AWF i tylko na dystansie 10 km.

W międzyczasie miała miejsce jedna istotna zmiana trasy. W 2016 roku, na krótko, zrezygnowano z biegu na 5 km, pozostawiając w programie imprezy tylko „dychę”. Biegano na jednej rundzie, a uczestnicy docierali w nowe fragmenty miasta, m.in. biegnąc Tunelem Wisłostrady. Start i meta znajdowały się wciąż na Muranowie.

Tym razem zmiana jest wymuszona. Wszystko przez przedłużające się prace remontowe w pierwszym fragmencie trasy. Zawody mają więc się przenieść w inną cześć Warszawy.

- W swoim czasie będziemy informowali biegaczy i mieszkańców osiedli położonych wzdłuż nowej trasy. Nie było łatwo znaleźć dobre miejsce, bo mówimy o liczbie 12 000 biegaczy. Pomysłów było kilka, bo to nie jest zwykłe rysowanie po mapie. Trzeba brać pod uwagę różne czynniki. Współpracujemy też ze zgrupowaniem AK "Krybar". Na pewno podczas biegu nie zabraknie wyjątkowej oprawy - powiedział nam Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa".

28. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 28 lipca na dwóch dystansach - 5 i 10 km. Zapisy ruszą o północy 1 lipca. Łączny limit uczestników będzie zwiększony z 11 do 12 tys. osób. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy wprowadzili możliwość wysyłki pakietu startowego.

Impreza jest zaliczana do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Zapraszamy do Warszawy, a potem do Krynicy!

RZ

fot. Archiwum


AKTUALIZACJA

Znamy już lokalizację biegu w edycji 2018. 

Uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegną ulicami Mokotowa! Start zmagań na 5 i 10 km znajdować się będzie przy ul. Pory, natomiast meta przy ul. Idzikowskiego. Płaska trasa poprowadzi m. in. al. Sikorskiego oraz ul. Jana III Sobieskiego. Oba dystanse składają się z długich prostych i kilku nawrotek.  

Początek biegu na 5 km nastąpi o godzinie 20:30, a 10 km - o 21:10. Tradycyjnie uczestnicy ruszą z kilku stref czasowych.  Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych czynne będą od 10 lipca w sali gimnastycznej Toru Łyżwiarskiego "Stegny".

Więcej informacji w regulaminie imprezy: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się: