Alpejski 4F Świeradów RUN już 8 października


Cykl Runner's World Super Bieg zbliża się do końca sezonu 2017. D końca pozostały jeszcze jedne zawody - dla wielu najważniejsze. 8 października z dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów-Zdrój wystartuje 4F Świeradów RUN - jeden z najlepiej ocenianych biegów alpejskich w Polsce.

To już czwarta edycja tego biegu, a drugi raz impreza ta znajduje się w kalendarzu RWSB. I drugi raz pełni również rolę gospodarza finału. To tu będzie można zdobyć ostatnie punkty do klasyfikacji generalnej i to tu odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców biegu oraz zwycięzców cyklu Runner's World Super Bieg.

To również jedyny alpejski bieg zaliczany do RWSB. Rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach - 15 i 10 km. W obu przypadkach meta zlokalizowana będzie przy górnej stacji kolei, tuż pod szczytem Stogu Izerskiego. Dla wszystkich finisherów, jak zwykle, gratisowy powrót wyciągiem w dół. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to dystans 15 km pełni w Świeradowie rolę zwyczajowego w RWSB półmaratonu, a "dycha" pozostaje "dychą", z tym że będzie to "dycha" w stylu alpejskim.

Bieg na 15 km to 630 m przewyższenia, a 10 km to 560 m w pionie. Dodatkowym dystansem będzie sprinterski bieg na 2,7 km.

Na dystansie 10 km odbędzie się ponadto Bieg o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów.

Na zawodniczki i zawodników czekają ostatnie w sezonie pakiety startowe (startujący otrzymują w nich kolejne upominki, zgodnie z liczbą startów w cyklu) wzbogacone o techniczne pamiątkowe koszulki wyprodukowane specjalnie na bieg w Świeradowie. Jeśli więc ktoś zadebiutuje w cyklu RWSB dopiero w tym, ostatnim biegu - wyjedzie ze Świeradowa z dwiema koszulkami.

Na mecie czekać będzie oczywiście punkt odżywczy i pamiątkowe medale, a po zjeździe na dół ciepły posiłek.

Potem czeka nas dekoracja zwycięzów i dekoracja w klasyfikacji generalnej, która oficjalnie zakończy Runner's World Super Bieg 2017.

Warto się pospieszyć z decyzją o starcie bo limit zgłoszeń został określony na 500 osób.

Więcej szczegółów na: http://superbieg.pl

4F Świeradów Run na dystansie 15 km zaliczany jest ponadto do cyklu Liga Festiwalu Biegowego. Do zdobycia są punkty w klasyfikacji "Najlepszy góral".

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: