Atrakcje dla uczestników (i nie tylko) 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego

 

Atrakcje dla uczestników (i nie tylko) 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego


Opublikowane w pt., 14/02/2020 - 15:32

Impreza należąca do cyklu Liga Festiwalu Biegowego, odbędzie się już po raz 21. Sprawdźcie co przygotowali organizatorzy.

Zawodnicy 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego tradycyjnie wystartują (29 marca o godz. 10:00) z żywieckiego Rynku, a następnie przemierzą jedną z najbardziej atrakcyjnych tras w Polsce, by ponownie zameldować się w centrum miasta. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 2200 zawodników.

Jak wyliczają organizatorzy w pakiecie znajdą m. in. pamiątkowy numer startowy, medal, ręcznik lub koszulkę, butelkę wody 0,5 l, bloczek na gorący posiłek, napoje, worek/plecak, izotonik, żel energetyczny, niespodziankę od Browaru PINTA i kolejną przygotowaną przez organizatora biegu.

Na trasie będą cztery punkty odżywcze na 6.,10., 15. i 19. kilometrze, a przygotowano około 20 tysięcy półlitrowych butelek wody Żywiec Zdrój.

Fotografowie z serwisu uwiecznią sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu. Kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się zdjęcia z 21. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą bieg mogą skorzystać bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali w namiocie, w którym będą wydawane pakiety startowe.

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego będzie mógł, za opłatą, uwiecznić wynik na medalu za pomocą mechanicznego grawerowania. Stoisko grawerskie będzie zlokalizowane tuż obok mety.

W dniu zawodów na rondzie im. M. Jeziorskiego Fundacja Braci Golec będzie dopingować biegaczy w muzycznej strefie kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania! Na trasie będzie znajdować się jeszcze jedna podobna strefa– bębniarze dopingujący zawodników.

Sponsor tytularny planuje wiele atrakcji na Rynku zarówno dla dzieci, jak i kibiców. Podczas biegu będzie obecny Sebastian Chmara, wieloboista, halowy mistrz świata, rekordzista Polski w dziesięcioboju, który będzie relacjonował poczynania zawodników na trasie.

Więcej o półmaratonie TUTAJ.

Półmaraton Żywiecki współtworzy program Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2019/20. Uczestnicy zdobywają punkty w kategorii „Najlepszy maratończyk”. Finał zmagań podczas 11. Tauron Fesatiwalu Biegowego w Krynicy (11–13 września 2020).

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce