"Będzie śnieżnie i mroźno" - zapowiadają organizatorzy 36. Biegu Chomiczówki


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 12:43

W przyszłą niedzielę na osiedlowych ulicach w warszawskiej dzielnicy Bielany odbędzie się 36. Bieg Chomiczówki, jedna z najstarszych imprez biegowych w Warszawie. Biegowi na dystansie 15 km, należącemu do naszej Ligi Festiwalu Biegów, po raz czternasty będzie towarzyszył krótki, 5-kilometrowy Bieg o Puchar Bielan.

– Będzie śnieżno, będzie biało – twierdzą z pewnością w głosie organizatorzy z Urzędu Dzielnicy. – To zawsze sprawdzająca się tradycja: jeśli nasz bieg wypada 20 lub 21 stycznia (a tak zdarza się mniej więcej co 5-6 lat), jest pełno śniegu. Przeglądałam ostatnio swoje notatki sprzed wielu lat i nie ma wyjątków – śmieje się Elżbieta Iglewska-Romanowska, szefowa imprezy.

– Najlepiej pamiętam, oczywiście, „Chomiczówkę” jubileuszową, trzydziestą. 20 stycznia 2013 roku zasypał nas śnieg, było minus 15 stopni, a temperatura odczuwalna nawet minus 20. Mróz był taki, że połamała się – zesztywniałą z zimna – ścianka sponsorska – wspomina pani Ela.

Teraz zatem też jesteśmy przygotowani na warunki prawdziwe zimowe i… ucieszymy się, jak tradycję uda się podtrzymać. Czeka nas wprawdzie znacznie więcej pracy, ale dzięki temu na imprezie będzie dużo ładniej. Osiedle Chomiczówka, jak to blokowisko sprzed lat, jest generalnie szare i bure, śnieg zawsze dodaje mu uroku.

– Ulice na trasie biegu (pętla długości 7,5 km) będą jak zawsze odśnieżone, zamówiliśmy już stosowną usługę i będziemy walczyć, jak trzeba – to nawet kuć lód od 4 nad ranem, jak już nie raz bywało.

Przygotowania do 36. Biegu Chomiczówki są powoli zapinane na ostatni guzik. Zapisy już zamknięte, bo limit zgłoszeń wyczerpany (ponad 1900 osób opłaconych). – Dodatkowych zapisów w biurze zawodów raczej nie będzie, może na jakieś pojedyncze miejsca, chyba że w ostatnich dniach przyjdzie jakaś epidemia i biegacze będą masowo rezygnować, czego się nie spodziewamy – mówi Elżbieta Iglewska-Romanowska. – Więcej ludzi, ze względu na przepustowość osiedlowych ulic w kilku miejscach, nie możemy wpuścić na trasę.

– Medale wiemy jak wyglądają, czekamy na dostawę, koszulki i worki są już u nas, numery w druku – wylicza szefowa imprezy. Biuro zawodów będzie zlokalizowane po raz pierwszy w Centrum Handlowym „Galeria Bemowo” przy ul. Powstańców Śląskich, która w dniu zawodów udostępni biegaczom swój parking. Pakiety startowe można odbierać w piątek 18 stycznia w godz. 14:00-20:00 i w sobotę 19 stycznia w godz. 12:00-20:00, a w dniu biegu od godziny 7.

W dotychczasowej bazie biegu - Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Josepha Conrada nieopodal startu, będą zlokalizowane szatnie dla zawodników, a po imprezie odbędzie się dekoracja najlepszych i losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Będzie można wygrać m. in. bezpłatny voucher na start w 10. TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy!

Wszystkich biegaczy zapraszamy też na stoisko Festiwalu, na którym będzie można zapisać się na start w Krynicy z promocyjną opłatą startową – minus 20 procent!

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce