Bieg Nocny na 10 km przyjmuje zapisy. „Magiczny Kraków po zmroku”

 

Bieg Nocny na 10 km przyjmuje zapisy. „Magiczny Kraków po zmroku”


Opublikowane w wt., 21/01/2020 - 11:20

Bieg Nocny na 10 km od siedmiu lat towarzyszy Cracovia Maratonowi. Właśnie ruszyły zapisy na nocne biegowe zwiedzanie Krakowa. Bieg Nocny należy do cyklu Liga Festiwalu Biegowego.

Start Biegu Nocnego jest zaplanowany dzień wcześniej niż królewskiego dystansu. A tak naprawdę to zaledwie 11,5 godziny przed startem maratonu. Bo Bieg Nocny rozpoczyna się o godz. 21:30, a maratończycy ruszają o godz. 9:00.

Trzeci rok z rzędu Bieg Nocny poprzedza Cracovia Maraton. Wcześniej odbywał się w piątek wieczorem, a maraton tradycyjnie w niedzielę. Wtedy biegacz startowali i finiszowali na Błoniach Krakowskich. Teraz organizatorzy przenieśli start i metę na Rynek Główny.

– To był pierwszy bieg nocny, w którym startowałem i były naprawdę świetnie. Oświetlone krakowskie zabytki, a po drodze mijaliśmy między innymi Rynek Główny, Wawel, Kościół Mariacki, biegliśmy Plantami czy uliczkami Starego Miasta, wyglądają zupełnie inaczej niż za dnia. Zrobiły na mnie magiczne wrażenie – opowiada autor tego tekstu. – Nie brakuje też kibiców, być może trochę przypadkowych, bo turystów czy krakowian, którzy wracają z kolacji czy młodzieży zdążającej na imprezy, ale wszyscy są pozytywnie nastawieni do tłumu biegaczy.

A ten tłum może być bardzo duży, bo organizatorzy ustalili limit zgłoszeń na 5 tys. uczestników. W ubiegłym roku do mety dobiegło 3967 biegaczy. Wygrał Arkadiusz Gardzielewski (29:45), który wyprzedził m.in. trzech Kenijczyków, Marokańczyka i Ukraińca. Wśród pan triumfowała Kenijka Caroline Korir (33:07), a najlepsza z Polek – Monika Kaczmarek była czwarta (35:19).

Właśnie wystartowały zapisy (TUTAJ) do Biegu Nocnego. Do końca marca opłata startowa wynosi 50 zł.

Szczegółowa trasa Biegu Nocnego na 10 km zostanie opublikowana po uzyskaniu atestu PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) i AIMS.

Strona internetowa imprezy: www.biegnocny.pl.

Cracovia Maraton zaliczany jest do prestiżowego cyklu Liga Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego (11-13 września 2020).

AK/ fot. biegnocny.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce