Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk. Ostatni przed Krynicą akcent Ligi Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 22/08/2018 - 08:31

– Chciałabym w końcu przebiec dystans na 100%. Pal licho kolana! Ścigamy się na 5 kilometrów! – takie wyzwanie rzuca innym biegaczom Justyna Kowalczyk zapowiadając swój udział w trzecim Biegu po Oddech, który 2 września odbędzie się w Zakopanem. Dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na pomoc chorym na mukowiscydozę.

Justyna Kowalczyk jest Ambasadorką Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i od wielu lat niestrudzenie wspiera chorych w ich walce o każdy oddech.

Jeszcze tylko do jutra trwają zapisy uczestników online na stronie www.bieg.oddychaj.pl. – "Spóźnialscy" będą mogli się zarejestrować bezpośrednio przed imprezą w biurze zawodów, ale muszą liczyć się z kolejkami – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, organizatorka imprezy.

– Tak jak w latach poprzednich, spodziewamy się kilkuset uczestników. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, choć ubiegły rok pokazał, że nawet zima w środku lata (w przeddzień imprezy w Zakopanem spadł śnieg!) nie jest straszna naszym biegaczom – dodaje wiceprezes PTWM.

Pięciokilometrowa trasa wiedzie ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów.

Na starcie staną obok siebie zarówno wyczynowcy, jak i zupełni amatorzy. – Wierzę, że dla obu tych grup liczy się nie tylko wynik, ale też cel imprezy – mówi Waldemar Majek, prezes PTWM. 

Tradycyjnie wśród biegaczy będą także Ci, z myślą o których bieg jest organizowany. – W zaawansowanych stadiach mukowiscydozy przejście nawet kilku metrów z łóżka do toalety stanowi dla chorych nie lada wyzwanie. – mówi Majek. – Badania jednoznacznie potwierdzają, że aktywność fizyczna opóźnia postępy choroby, dlatego bardzo kibicuję wszystkim chorym, których zobaczymy na starcie naszej imprezy i tym, którzy codzienną rehabilitację uzupełniają o uprawianie wszelakich sportów.

2. Bieg po Oddech 2017 (galeria zdjęć)

Współpraca biznesu, legend świata sportu, do których można z pewnością zaliczyć Justynę Kowalczyk oraz osób mierzących się z mukowiscydozą – to sprawdzony sposób na budowanie społecznej świadomości na temat choroby. – Jestem przekonany, że efektem zakopiańskiego Biegu po Oddech będzie dotarcie do kolejnej grupy Polaków, którzy dotychczas nie mieli styczności z informacjami o mukowiscydozie – dodaje Dariusz Józefiak, Dyrektor Departamentu Marketingu i Reklamy w Santander Consumer Banku.

3. Bieg po Oddech jest ostatnim (przed świętem biegów w Krynicy) akcentem Ligi Festiwalu Biegów, punkty z niego zaliczamy do kategorii  "Najlepszy Biegacz 5-10-15". 

LIGA FESTIWALU BIEGÓW 2017/18 - TERMINARZ, REGULAMIN, ZAPISY

Finał całorocznego cyklu odbędzie się w dniach 7-9 września w Krynicy-Zdroju podczas 9. TAURON Festiwalu Biegowego.

Zapraszamy do Zakopanego, a tydzień później do Krynicy!

III Bieg po Oddech w KALENDARZU IMPREZ Festiwalu Biegowego


Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Organizm chorego produkuje lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się przeszczep płuc. Jest to choroba nieuleczalna, ale wczesna diagnoza, odpowiednie systematyczne leczenie objawowe, rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na lepszą jakość i dłuższe życie chorych.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Od ponad 30 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.

Justyna Kowalczyk od wielu lat aktywnie wspiera działalność Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jej pomoc to zarówno, w miarę możliwości czasowych, bezpośredni kontakt z chorymi, poświęcanie prywatnego czasu na odwiedziny, rozmowę i dodanie otuchy pacjentom w trakcie leczenia, ale także bardzo wymierne wsparcie finansowe Towarzystwa. Justyna Kowalczyk skutecznie zachęca także swoich sponsorów do zaangażowania się na rzecz chorych na mukowiscydozę.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce