Bieg po Plaży: Są jeszcze pakiety. Kapitalny medal!


Opublikowane w śr., 27/06/2018 - 09:07

Rozpoczęły się wakacje. Biegowe lato warto powitać w Jarosławcu, gdzie już w najbliższą niedzielę odbędzie 28. Międzynarodowy Bieg Po Plaży. Uczestnicy powalczą o punkty Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Słońce, piasek, morze i gofry. Na korzystanie z atutów gminy Postomino przyjdzie czas po biegu. Najpierw trzeba pokonać 15 km trasę. Start nastąpi spod pomnika jarosławieckiego rybaka. Meta tradycyjnie zlokalizowana będzie na deptaku. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, trzeba będzie m.in. biec w głębokim piasku, niczym David Hasselhoff w „Słonecznym Patrolu”.

- Trasa w porównaniu z poprzednimi latami nie uległa zmianie, chociaż była szansa, że trzeba będzie wprowadzić korekty ze względu na remont ścieżki rowerowej. Pierwsze 2 km prowadzą ulicami Jarosławca. Później wybiegamy na plaże. Biegniemy tak 6 km do Wicia. Dalej podążamy ścieżką rowerową i tzw. pasem startowym do Jarosławca – wyjaśnia Marek Leśniewski, dyrektor imprezy.

Pogoda nad Morzem Bałtyckim, zawsze stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy zapewniają jednak, że warunki będą dobre dla biegaczy. Przypomnijmy, że w Jarosławcu zdarzały się naprawdę upalne edycje. - Według prognoz ma być słońce i ok. 20 stopni, czyli nie tak źle jak na wakacje - przewiduje Marek Leśniewski.

Limit uczestników to 800 osób. Zapisy drogą internatową prowadzone były do 20 czerwca, ale numery startowe można zdobyć także w biurze zawodów 30 czerwca i 1 lipca. Sekretariat imprezy będzie funkcjonował na terenie Zespołu Szkół przy ul. Bałtyckiej 65B.

- Pula pakietów nie została wyczerpana. W biurze zawodów czekać będzie ok. 200 miejsc. Śmiało można przyjeżdżać, nawet jeśli ktoś zdecyduje się na start w ostatniej chwili – zachęca nasz rozmówca.

28. Międzynarodowy Bieg Po Plaży odbędzie się 1 lipca. Start o godzinie 12. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 500 m do 2000 m. W ramach imprezy odbędzie się m.in. Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „TAK dla transplantacji, oraz Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”.

Wszyscy którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie unikatowy medal, na którym będzie można wygrawerować swoje nazwisko.

W pakiecie startowym znajdzie się też okolicznościowa koszulka na ramiączka, idealna do biegania w słoneczne dni. Na zwycięzców czekają nagrody w wysokości 1000 zł. Przewidziano też nagrody w klasyfikacji „Najlepszy zawodnik/zawodniczka z terytorium Rzeczpospolitej”. W tej kategorii pierwsze miejsce wyceniane jest na 800 zł.

W zeszłym roku imprezę ukończyło 691 osób. Wygrał Ukrainiec Roman Romanenko z czasem 50:07, który o 10 sek. wyprzedził Tomasza Grycko. Wśród pań najlepsza była Ewelina Paprocka z rezultatem 59.01.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: