Bieg Powstania Warszawskiego wraca na starą trasę. 13 tys. pakietów, zapisy od...


Opublikowane w wt., 28/05/2019 - 14:29

W sobotę 15 czerwca, minutę po północy, rozpoczną się zapisy do 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Będzie to edycja szczególna, bo rozpocznie obchody 75. rocznicy walk o wyzwolenie stolicy. Limit uczestników został zwiększony do 13 000 osób.

Powodów, żeby wystartować w jednej z największych imprez Ligi Festiwalu Biegowego jest wiele. Jednych przyciąga wyjątkowa nocna atmosfera i tłum biegaczy z biało-czerwonymi opaskami Polski Walczącej na ramieniu. Jeszcze inni chcą oddać cześć uczestnikom Powstania Warszawskiego, spotkać weteranów zrywu, rokrocznie oklaskujących uczestników biegu. Dla wielu ważne są wszystkie te aspekty. Nie da się bowiem ukryć, że Bieg Powstania Warszawskiego ma spory bagaż emocjonalny.

- Ten bieg to doskonała okazja, żeby się oddać pewnej refleksji. Co roku zapraszamy powstańców warszawskich. Rok temu udało nam się zaprosić praktycznie wszystkich żyjących członków grupy „Krybar”, którzy podczas porannego biegu opowiadali o swoich perypetiach. To jest świetna lekcja historii i patriotyzmu. Chyba nie ma takiej drugiej imprezy, gdzie na sportowo, w atmosferze zadumy udaje się przeprowadzić bieg na tak dużą liczbę uczestników - powiedział nam Karol Adamaszek, kierownik działu Marketingu i Organizacji Imprez SCS Aktywna Warszawa.

Wielu uczestników na pewno ucieszy wiadomość, że po roku przerwy imprezy wraca ze Stegien na dobrze znaną i lubianą trasę w Śródmieściu.

[AKT.] 28. Bieg Powstania Warszawskiego na Mokotowie!

Do wyboru będą ponownie dwa dystanse 5 i 10 km.

- Wracamy na starą, historyczną trasę. Nie planujemy w tym względzie nowości, jedynie po remoncie na ul. Miodowej powstały progi zwalniające. Będziemy prezentowali niebawem trasę i spot wideo. Szykujemy oczywiście pewne nowe elementy, żeby świeżyć oprawę wizualną biegu. Mamy też zaplanowane działania z MPWiK, m.in. spacer kanałami trasą powstańczą – zapowiada Karol Adamaszek.

29. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 27 lipca. Rok temu na mecie zameldowały się łącznie 10 423 osoby, z czego 6 783 na 10 km. W dłuższym biegu wygrali Kamil Karbowiak (30:30) oraz Izabela Trzaskalska (35:07).

Zapisy prowadzone będą na stronie organizatora. Osoby, które nie mają aktywnego konta użytkownika systemu „Aktywnej Warszawy” muszą w pierwszej kolejności się zarejestrować. Opłatę startową w początkowym okresie zapisów skalkulowano na 50 zł. Jest też możliwość zamówienia pakietu z wysyłką kurierską. Do skorzystania z tego udogodnienia organizatorzy zachęcają zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

29. Bieg Powstania Warszawskiego tworzy kolejny sezon Triady „Zabiegaj Pamięć”. Bieg na głównym, 10-kilometrowym dystansie zaliczany jest też do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał ligowej rywalizacji odbędzie się w Krynicy-Zdroju podczas 10 TAURON Festiwalu Biegowego, w dniach 6-8 września.

Do zobaczenia w Warszawie i Krynicy-Zdroju!

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce