Bieg Skawiński przełożony z powodu wyborów prezydenckich

 

Bieg Skawiński przełożony z powodu wyborów prezydenckich


Opublikowane w wt., 18/02/2020 - 10:37

Do graniczącej z Krakowem Skawiny biegacze przyjadą nie jak planowano 10 maja, ale tydzień później. Jak podali organizatorzy, zdaniem służb zamknięcie drogi na czas trwania biegów tj. około 2,5 godziny „mogłoby stać się przyczyną ewentualnych protestów wyborczych”.

Gdy na początku lutego marszałek sejmu Elżbieta Witek wyznaczyła termin wyborów prezydenckich wydawało się pewne, że trafi to rykoszetem w plany organizatorów imprez biegowych. Jak się okazuje nie trzeba było długo czekać na efekt.

Tegoroczny 18. Bieg Skawiński zmienił datę na 17 maja, a takich imprez może być jeszcze więcej, bo skoro problemem jest zamknięcie drogi przez 2,5 godziny, to co mają powiedzieć organizatorzy półmaratonów i maratonów zaplanowanych na dzień wyborczy.

W Skawinie uczestnicy mają do pokonania 10 km trasę prowadzącą do Radziszowa i z powrotem. Start zaplanowany jest na 15:30. Godzinę wcześniej tą samą trasę podążą rolkarze. Dodajmy, tylko że zwykle lokale wyborcze otwarte są od godzinny 7 do 21. Organizatorzy proszą jednak o zrozumienie dla tej wyjątkowej sytuacji.

- Niestety nie było możliwości, żeby rozegrać imprezę 10 maja. Mamy taką trasę a nie inną, mieszkańcy mogliby zakwestionować, że nie mogą dojechać do lokali wyborczych. Po wspólnym zastanowieniu z władzami gminy zdecydowaliśmy, że warto zmienić termin. To też nie jest dla nas łatwe. Zdajemy sobie sprawę też, że nie każdemu uczestnikowi będzie to pasowało. Jednak lepiej było to ogłosić już teraz, niż czekać i ogłosić zmiany miesiąc przed. To nie było by fair - powiedział Adam Mrowiec, dyrektor biegu.

Choć do imprezy pozostało sporo czasu, to na listach startowych jest blisko 280 osób. Limit w biegu głównym wynosi 999 uczestników. Nie licząc jeszcze wspomnianych zmagań na rolkach i biegów dla dzieci. Osoby, którym nie odpowiada nowy termin mogą liczyć na zwrot kosztów.

Bieg Skawiński odbędzie się 17 maja. Uczestnicy, którzy się tam wybiorą mają okazję powalczyć o punkty w ramach Ligi Festiwalu Biegów, w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju ( 11 -13 września)

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce