Biegiem na Bagry 2 „na najwyższym poziomie”


Opublikowane w śr., 02/12/2015 - 09:53

Wystartowały zapisy do imprezy pn. Biegiem na Bagry 2, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. Chociaż zmagania toczą się w Krakowie, to biegnąc przełajową trasą wokół zalewu można poczuć się jak w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wszystko w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Debiutancką edycję ukończyło 350 osób.

Organizatorzy liczą, iż druga odsłona cieszyć się będzie jeszcze większą popularnością.

– Zapisy wystartowały w poniedziałek. We wtorek rano mieliśmy zgłoszonych już ponad 40 osób. Cieszy nas to, że biegacze wybierają nasz bieg. Nie ustalamy górnego limitu. W przypadku bardzo dużego zainteresowania możemy podzielić bieg na dwa i startować np. swoich kategoriach wiekowych – mówi Rafał Oświęcimka, dyrektor biegu, Ambasador Festiwalu Biegów.

Tak jak poprzednio zmagania w biegu głównym rozgrywane będą na dystansie 10 km. Nowością w programie jest towarzyszący bieg na 3 km. Nie zabraknie także cieszących się ogromnym zainteresowaniem biegów dzieci.

– Jedna pętla wokół zalewu Bagry wynosi właśnie 3 km. Postanowiliśmy to wykorzystać i wprowadzić dodatkowy dystans. To bieg skierowany dla osób początkujących, rewelacyjny dystans na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Trasa biegu głównego o długości 10 km nie ulegnie większym zmianom. Trasa jest przełajowa, wymagająca, ale też pełna atrakcji – wyjasnia organizator.

Mimo, że Bagry są atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, z placem zabaw, strzeżoną plażą i przystanią żeglarska, a do tego dzięki nowo wybudowanej estakadzie ma świetne połączenie z centrum miasta, to wciąż są miejscem tajemniczym, wymagającym inwestycji i wiele pracy. Jak wspomina Rafał Oświęcimka, podczas tegorocznej edycji Biegu na Bagry w niektórych miejscach trzeba było rozkopać teren lub wyciąć chaszcze. Także w przyszłym roku w przygotowanie trasy trzeba włożyć sporo pracy.

– Przed nami sporo pracy, bo jest to teren dziki. Musimy go przystosować do zawodów. A wszystko chcemy przygotować na najwyższym poziomie, tak, by każdy mógł czuć się bezpiecznie i cieszyć się z uczestnictwa w naszej w imprezie – zapowiada Rafał Oświęcimka.

Przypomnijmy, że tegoroczną edycję Biegiem na Bagry zwyciężyli Kacper Piech (35:02) oraz Dominika Wiśniewska Ulfik (37:57).

Biegiem na Bagry 2 odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. Bieg jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego, do zdobycia są punkty w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie w Krynicy, podczas PZU Festiwalu Biegowego (9-11 września 2016)

Biegiem na Bagry 2 w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. Adam Frączek


Polecamy również:


Podziel się: