Biegiem na Bagry 3 – biegacze dla Zalewu, Zalew dla biegaczy


Biegową wiosnę warto powitać nad wodą. Z tego założenia wychodzi stowarzyszenie biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki” z Krakowa, które po raz trzeci organizuje wydarzenie imprezę pn. Biegiem na Bagry. Można tu poznać przełajową trasę wokół zalewu i zdobyć punkty w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

W niedzielę 23 kwietnia biegacze będą mieli okazję wziąć udział w biegu wokół największego zalewu w Krakowie. Znajdujące się niemal w samym centrum miasta Bagry, to jedno z najbardziej atrakcyjnych, wypoczynkowych miejsc w Krakowie. W końcu doczekało się rewitalizacji - z Budżetu Obywatelskiego miasta przeznaczono 3 miliony złotych na zagospodarowanie tego obszaru.

– Cieszymy się, bo jeszcze przed rokiem teren wokół zalewu był nieuporządkowany i niezagospodarowany. Teraz po jednej stronie zalewu mamy nowe alejki, przepiękną plażę, przebieralnie, ławeczki, oświetlenie. To pokazuje, że bieganie i biegacze mogą wpłynąć na to, że jakiś obszar się rozwinie – mówi Rafał Oświęcimka, dyrektor biegu.

– Kiedy rozpoczynaliśmy 3 lata temu tę inicjatywę, głosowaliśmy w Budżecie Obywatelskim miasta Krakowa żeby uzyskać środki na zmianę tego terenu. Sami przygotowywaliśmy trasy pod pierwsze biegi, ale w końcu się udało i teraz można biegać tam z jeszcze większą przyjemnością. Mamy nadzieję, że kolejna edycja naszego biegu przyczyni się do tego, że druga część zalewu również zostanie odpowiednio zagospodarowana – dodaje organizator.

W ramach „Biegiem na Bagry 3” odbędą się trzy biegi: bieg główny (10 km - 3 pętle wokół zalewu), bieg na 3 km (jedna pętla) i biegi dla dzieci na 50, 100, 200, 300 i 400m.

Limit uczestników biegu głównego to 500 osób i warto spieszyć się z zapisami - wolnych pozostało już tylko około 150 miejsc. Do 31 marca opłata startowa na bieg główny wynosi 59 zł, za dystans trzykilometrowy 45zł – tu opłaty można wysyłać do 18 kwietnia. Dzieci pobiegną za symboliczne 5zł. Najmłodsi otrzymają własny numer startowy, pamiątkowy medal i regeneracyjny posiłek po biegu. Będą mogli poczuć się więc jak poważni biegacze. To również jeden z celów stowarzyszenia ITMBW Kraków.

– Chcemy rozwijać aspekt biegów dla dzieci, żeby nasze biegi były okazją do spotkań rodzinnych, do pikniku, ponieważ takich biegów i wydarzeń w Krakowie brakuje. Bardzo jest dla nas tutaj ważne wsparcie władz lokalnych tj. Dzielnicy XIII Podgórze, która jest Głównym Partnerem wydarzenia – podkreśla Rafał Oświęcimka. – W to wchodzi organizacja dystansów dla najmłodszych czy specjalna gastronomia. Jednak powoli zbliżamy się do limitu uczestników. Stąd lepiej nie zostawiać zapisu na ostatnią chwilę.

– Organizacyjnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Mamy już projekty medali, koszulek, niedługo opublikujemy wzory, a widząc zainteresowanie biegiem niedługo zamkną się pewnie zapisy. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Liczymy na wiosenną pogodę, ale jesteśmy przygotowani na każde warunki – powiedział prezes stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”.

Biegiem na Bagry 3 zaplanowano na 23 kwietnia. Bieg wliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Szczegóły cyklu – poniżej.

Biegiem na Bagry 3 w festiwalowym KALENDARZU IMRPEZ.

JP


Polecamy również:


Podziel się: