Biegnij z bażantami – 57. Bieg Republiki Ostrowskiej


Opublikowane w pon., 21/10/2019 - 09:32

Blisko 700 biegaczy zdecydowało się aktywnie uczcić 101. rocznicę Republiki Ostrowskiej*.

Wszystko wskazywało, że tego dnia 10 kilometrów będzie z kroku na krok degustowane przez każdego z biegaczy. Przecudna pogoda, bezchmurne niebo, słońce delikatnie ogrzewające ciała przygotowujących się do biegu, temperatura iście letnia - wspomnienie minionego lata.

Do przebiegnięcia mieliśmy dwie pętle po 5 km, prowadzące ulicami miasta. Start i metę usytuowano na rynku, bo gdzie indziej. Serce miasta tętniące w sercach dumnych ostrowian pozwoliło przyjezdnym doświadczyć swego bicia.

Dla mnie to był powrót do korzeni, do swego rodzinnego miasta. Każdy zaułek, uliczka, sklepik, twarze kibiców pozwalały przenieść się w czasy dzieciństwa. Dobrze jest wrócić do domu. A przybiec jeszcze lepiej.

Dla upamiętnienia pobytu w Ostrowie Wielkopolskim organizatorzy, prócz medali na mecie, wręczyli również piękne pamiątkowe ręczniki. Cóż chyba pójdę się wykąpać! Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszam do Ostrowa.

PS. Szczególne podziękowania dla rodzicielskiego supportu na rowerze. Dzięki tato!

*wystąpienie Polaków w Ostrowie Wielkopolskim przeciwko władzy pruskiej, na miesiąc przed wybuchem powstania wielkopolskiego (10-26 listopada 1918 r.). Efektem wystąpienia był m.in. szereg ustępstw na rzecz Polaków na terenie powiatu ostrowskiego.

Kpt Michał Talaga


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce