Coraz mniej pakietów na Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie


Blisko 4000 osób zgłosiło się już do 27. Biegu Konstytucji 3 Maja, a większość opłaciła już start. Warto się pospieszyć z rejestracją – do biegu głównego organizatorzy przygotowali tylko 5000 pakietów. Impreza otwiera kolejny sezon Warszawskiej Triady Biegowej, rozgrywanej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”.

Zgłoszenia do biegu wystartowały minutę po północy, w nocy 7 na 8 kwietnia. Już po godzinie od otwarcia rejestracji wśród zgłoszonych były 694 osoby. Pierwsza doba przyniosła prawie 2000 uczestników na liście startowej.

Przypomnijmy, że zwiększony w tym roku limit wynosi 6000 biegaczy, z czego 5000 osób pobiegnie w biegu głównym. Bieg wpisuje się w obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Jesteśmy zadowolenie z przebiegu zapisów. Zadajemy sobie sprawę, że termin biegu w tym roku wypada dosyć niefortunnie. Jeśli ktoś weźmie w pracy trzy dni wolnego, to może mieć długi weekend, trwający aż do 7 maja. Jak widać jednak, są osoby, które znajdą czas by wystartować w naszym biegu. Ciekawi nas ile osób przyjedzie specjalnie do Warszawy na ten bieg? Zobaczymy jak to się ułoży. Liczymy na duży udział dzieci. Rok temu wystartowało ich ok 720 - mówi Marcin Kuriata, ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, organizator imprezy.

Bieg rozgrywany jest na dystansie 5 km. Trasa w porównaniu z ubiegłym rokiem nie uległa zmianie. Start znajdował będzie się przy al. Hopfera na Agrykoli. Natomiast meta przy ul. Rozbrat. Najbardziej wymagającym fragmentem trasy jest podbieg przy Agrykoli. Uczestnicy pobiegną ulicami: Łazienkowską, Szwoleżerów oraz Wiejską i Górnośląska.

- Trwające remonty w okolicach trasy nie kolidują z biegiem. Prace nie powodują zagrożenia dla przebiegu imprezy - dodaje nasz rozmówca.

27. Biegu Konstytucji 3 Maja rozegrany zostanie 3 maja. Start o godzinie 11. Pół godzin wcześniej rozegrany zostanie OSHEE Bieg z Maskotkami dla dzieci na dystansie 700 metrów. Odbiór pakietów możliwy będzie od 18 kwietnia w biurze zawodów, funkcjonującym w Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ul. Rozbrat 26.

W zeszłym roku zmagania na głównym dystansie ukończyło 3740 biegaczy, co jest rekordem frekwencji imprezy. Zwyciężyli Mariusz Giżyński z czasem 14:52, oraz Karolina Pilarska z wynikiem 17:26.

Bieg Konstytucji 3 Maja zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał rywalizacji odbędzie się w dniach od 8 do 10 września w Krynicy- Zdroju podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego. Szczegóły cyklu poniżej.

Bieg Konstytucji 3 Maja w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ      

fot. Archiwum  


Polecamy również:


Podziel się: