Cracovia Marathon kończy z rundami! 100 dni do startu


Spora zmiana czeka na uczestników 17. PZU Cracovia Marathonu, który odbędzie się 22 kwietnia. Wprawdzie start i meta pozostają na swoich miejscu, czyli na Rynku Głównym, jednak trasa będzie zmieniona.

Szczegóły przebiegu trasy jeszcze nie zostały ujawnione, ale wiadomo, że bieg odbędzie się po jednej pętli. Ta wiadomość na pewno ucieszy biegaczy, którzy co roku pytali organizatorów o taką możliwość.

Wiadomo również, że trasa będzie przebiegała przez Nową Hutę. To nie tyle nowość, co powrót do sytuacji sprzed kilku lat. Maratończycy przebiegali już tamtędy między 2005 i 2013 rokiem. Po 5 latach przerwy wrócą więc na ten odcinek biegu.

Jedna pętla wymusiła również zmianę dla wózkarzy i kolarzy ręcznych. Zamiast półmaratonu będą pokonywać dystans pełnego maratonu. Zdaniem organizatorów, jednopętlowa trasa przyczyni się do poprawy rekordów trasy. Poprawić mają się również życiówki i to nie tylko za sprawą trasą, ale także dzięki bezpłatnym treningom.

W treningach również będzie po nowemu. Ich celem nie będzie jedynie przygotowanie do Cracovia Marathonu. Z myślą o różnych krakowskich imprezach biegowych, będą dostępne przez cały rok. Pierwszy z nich odbędzie się już 21 stycznia o 10:00, a kolejne w każdą niedzielę. Na chętnych, pod Tauron Areną czekają trenerzy przygotowani do prowadzania treningów na każdym poziomie, a nawet zorganizowana na czas treningu opieka nad dziećmi.

Trenerzy będą również prowadzić zajęcia w języku angielskim, co ma przyciągnąć na wspólne bieganie cudzoziemców mieszkających w Krakowie, a w dłuższej perspektywie realizować ideę najbardziej międzynarodowego maratonu w kraju. W tej chwili na listach startowych jest ponad 5 000 osób, z czego 540 to zagraniczni biegacze.

Dla wszystkich jeszcze niezdecydowanych organizatorzy zdecydowali się wydłużyć termin preferencyjnych stawek wpisowego. Do końca stycznia opłata wynosi 70 zł.

17. PZU Cracovia Marathon wystartuje 22 kwietnia. Bieg na głównym dystansie jest zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy Maratończyk”. Finałowe biegi cyklu odbędą się we wrześniu w Krynicy podczas 9. Festiwalu Biegowego.

17. PZU Cracovia Marathon w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się: