Cracovia Półmaraton: "Przepraszam tych, którzy nie będą..."


Niedzielny 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zapowiada się pasjonująco. Chęć udziału w imprezie wyraziło ponad 11 000 osób, nie dla wszystkich starczyło miejsc.

Limit wynoszący 10 tysięcy osób został zamknięty już w ubiegłym tygodniu. To oznacza, że biegacze nie mają już możliwości rejestracji w biurze zawodów. Przypomnijmy, że rekord frekwencji imprezy ustalony został rok temu, gdy na mecie zameldowało się 7078 biegaczy. Warto zauważyć, że każda kolejna edycja tego półmaratonu była do tej pory rekordowa. Impreza zalicza systematyczny wzrost popularności.

– Dzięki naszym sponsorom biegi są coraz większe i coraz lepsze. Cracovia Maraton jest w tej chwili największym maratonem w Polsce. Półmaraton odnotowuje kolejny rekord. Także Bieg Trzech Kopców może się pochwalić najlepszym wynikiem pod względem liczby uczestników, a także rekordem trasy. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i mam nadzieje, że będzie kontynuowana – mówił dziś w Krakowie na konferencji prasowej Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Biegacze ruszą spod Tauron Areny Kraków, natomiast meta będzie usytuowana w samej hali. Uczestnicy podążą m.in. Bulwarami Wiślanymi, obiegną Błonia, zawitają na Rynek i w okolice Wawelu. Jak poinformowali organizatorzy, trasę zabezpieczać ma ponad 400 osób nie licząc policji.

– Cieszą się wszyscy, co biegają. Cieszą się Ci, co dopingują. Ale trzeba pamiętać też o innych. Przepraszam tych, którzy nie będą tego dnia biegać. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszymi stronami internetowymi, tam są podane informacje o objazdach. Wszystko zostało zrobione tak, żeby nie utrudniać życia osobom nie interesującym się sportem. Na szczęście jednak coraz więcej ludzi chce żyć aktywnie – mówił Krzysztof Kowal.

W ramach imprezy zostanie rozegrana „Piątka dla Kościuszki”, zawody upamiętniające dwusetną rocznicę śmierci naczelnika insurekcji. Chęć startu wyraziło 820 osób. Uczestnicy wystartują wspólnie z biegaczami rywalizującymi w półmaratonie. Meta - w Arenie Kraków.

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje w niedzielę 15 października o godz. 11. Nagrody dla zwycięzców to 10 000 zł. Drugi zawodnik i zawodniczka zainkasują po 8 tys.,a trzecie lokaty wyceniono na 6 tysięcy pln. Zawodnik, który przybiegnie na szóstej pozycji otrzyma 1 000 zł.

Zawody zakończą cykl Królewskiej Triady Biegowej. O godz. 15:00 lista rankingowa zostanie przedstawiona do wglądu w punkcie znajdującym się w holu za głównym wejściem do TAURON Areny Kraków (od strony ul. Lema). Tam też – w godz. 15:00-17:00 – będzie można odbierać statuetki i dyplomy. Przed startem niedzielnego półmaratonu szanse na ukończenie triady ma 778 osób.

Jak informują organizatorzy, Królewska Triada Biegowa będzie miała kolejną edycję w 2018 roku.

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest ponadto do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy maratończyk”. Relacja z Krakowa, w tym obszerna galeria zdjęć jeszcze w weekend w naszym portalu. Zapraszamy! 

RZ


Polecamy również:


Podziel się: