Festiwal Biegów ku czci Powstańców


Opublikowane w pon., 30/07/2012 - 00:00

Bieg Powstania WarszawskiegoXXII Bieg Powstania Warszawskiego
W sobotę 28 lipca wieczorem w Warszawie odbył się XXII Bieg Powstania Warszawskiego, który był jednocześnie kolejną odsłoną Festiwalu Biegów.  Wydarzenie miało już tradycyjnie niezwykłą oprawę -  blisko 5000 osób, które biegiem postanowiły uczcić 68 rocznicę niezwykłego patriotycznego zrywu,  do biegu dopingowały dźwięki syreny i pieśni powstańczych. 

Na trasie zawodnikom towarzyszyły inscenizacje historyczne i tłumy kibiców. Wszyscy chętni mogli pokonać trasę prowadzącą  ulicami: Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim i Sanguszki w bialo-czerwonych opaskach z powstańczą kotwicą.  Na mecie powstał łańcuch pamięci, który stworzyli kibice trzymający zapalone znicze.

Zawodnicy zmierzyli się na dystansach 5 i 10 km.  Na krótszym najszybszy okazał się Artur Kozłowski z Sieradza oraz Dominika Stelmach z Warszawy. Jako pierwszy linię mety na dystansie 10 km minął  ubiegłoroczny mistrz Polski w maratonie - Radosław Dudycz. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska - aktualna mistrzyni kraju na tym dystansie. A już za trzy tygodnie bieg numer 24 Festiwalu Biegów - Półmaraton Rejów w Skarżysku Kamiennej.

Festiwal Biegów zakończy się w Krynicy-Zdrój gdzie od 7 do 9 września odbędzie się kilkanaście biegów na róznych dystansach. Tu każdy znajdzie dla siebie wyzwanie odpowiednia dla jego pasji i możliwości. Nowością tegorocznego Festiwalu jest rozgrywanie Giełdowej Mili w systemie eliminacji.  Drugiego dnia biegowych zmagań w sobotę odbędzie się Życiowa Dziesiątka Taurona na najszybszej trasie w Polsce z Krynicy-Zdrój do Muszyny oraz Bieg 7 dolin - najtrudniejszy ultramaraton czyli 100 km po szlakach Beskidu Sądeckiego. W niedzielę biegacze będą rywalizowali w Koral Maratonie oraz w biegach górskich na Jaworzynie wiodących po trasie Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich jakie zostaną tu rozegrane w 2013 roku.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce