Festiwal Biegów na Finiszu!


Opublikowane w sob., 18/08/2012 - 01:00

33 Szczeciński Półmaraton Gryfa

W miniony weekend odbyły się kolejne dwie imprezy z cyklu Festiwalu Biegów - XII Półmaraton Wtórpol w Skarżysku Kamiennej i III Bieg na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich. W biegu w Skarżysku Kamiennej triumfowali Allan Mosai Ndiwa z Kenii oraz Olga Ochal z Bydgoszczy. Kenijczyk wynikiem 1:05.24 ustanowił rekord trasy. Ochal uzyskała czas 1:16.32. Gośćmi imprezy byli olimpijczycy - Zofia Noceti-Klepacka, Adrian Zieliński oraz Szymon Kołecki i Jacek Wszoła. Już w niedzielę, 28 sierpnia, ostatni bieg z cyklu Festiwalu Biegów - 33 Szczeciński Półmaraton Gryfa.

Druga z weekendowych odsłon Festiwalu Biegów - III Bieg na Wielką Sowę miał rangę Mistrzostw Polski Masters w biegach górskich.

Najszybszy na dziewięciokilometrowej, niezwykle trudnej trasie z przewyższeniem 570 m (5,4%) okazał się Ilja Sławenski z Białorusi przed Benem Cheboi z Kenii i Dariuszem Kruczkowskim ze Szklarskiej Poręby. Wśród kobiet najlepsza okazała się Polka ? Dominika Wiśniewska ? Ulfik reprezentująca barwy RMD Montrail Team /SKB Kraśnik, na drugim miejscu uplasowała się Dominika Stelmach reprezentująca klub Puma Running Team, a trzecią lokatę zajęła Kenijka Winny Jepkovir.

 W najbliższą niedzielę Półmaraton Gryfa w Szczecinie - ostatnie wydarzenie z cyklu Festiwalu Biegów a już za niespełna trzy tygodnie 7-9 września wielki finał cyklu - III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, na który zarejestrowało się już blisko 5 tysięcy osób!

Więcej informacji na www.polmaratongryfa.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce