Festiwal Biegów nie zwalnia tempa


Opublikowane w pon., 18/06/2012 - 14:26

W miniony weekend odbyły się kolejne dwie imprezy z cyklu Festiwalu Biegów ? w sobotę V Bieg Marszałka w podwarszawskim Sulejówku a w niedzielę III Bieg Górski na Stożek. Bieg dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego zgromadził na starcie rekordową liczbę blisko 600 biegaczy.  Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 10 km rozgrywanego w 30-stopniowym upale został Białorusin Maksim Pankratow wyprzedzając o blisko minutę powracającego po kontuzji mistrza Polski w biegu na 10 000 metrów i półmaratonie Michała Kaczmarka z Poznania. Wśród kobiet pierwsza metę osiągnęła Dominika Stelmach z Warszawy.

- Nasza impreza z roku na rok staje się coraz większa. Na początku startowały tu wyłącznie osoby z  najbliższej okolicy, dzisiaj przyjechali biegacze z całej Polski jak również zza wschodniej granicy. Dzieje się tak również za sprawą przynależności do cyklu Festiwalu Biegów ? mówi Witold Kikolski organizator biegu z Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka.

Dzień później  w Wiśle Łabajów odbył się  III Bieg Górski na Stożek. Tu spośród 160 biegaczy wśród których nie zabrakło zawodników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec najszybszy okazał się Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, który zdecydowanie pokonał Macieja Bierczaka. Zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę o zwycięstwo stoczyły dwie najlepsze kobiety ? Dominika Wiśniewska i Anna Celińska wpadając na metę niemal równocześnie. Minimalnie lepsza okazała się ta pierwsza. 
Już w najbliższą niedzielę kolejny bieg z cyklu Festiwalu Biegów ? Silesia Run w Jastrzębiu Zdroju.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce