Festiwal na plaży


Opublikowane w pon., 09/07/2012 - 00:00

XXII Międzynarodowym Biegu po Plaży w Jarosławcu zakończył drugą dziesiątkę startów  w rywalizacji Festiwalu Biegów. Do zakończenia pozostało jeszcze 10 startów z finałem w Krynicy-Zdrój.. Na starcie w Jarosławcu w niedzielę rano pojawiło się blisko 600 biegaczy. Bieg zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn miał wyjątkowo mocną obsadę. Niestety polscy zawodnicy wystąpili w rolach drugoplanowych. Na mecie 15 kilometrowej trasy pierwsze dwanaście miejsc w klasyfikacji mężczyzn zajęli zawodnicy zagraniczni z Kenii, Białorusi, Ukrainy i Etiopii.

Wśród Pań zawodniczki zagraniczne zajęły miejsca od pierwszego do ósmego. Od startu mocne tempo biegu narzucił Sergii Okseniuk z Ukrainy, który prowadził jeszcze do wyjścia z plaży, przeliczył się jednak z siłami, słabnąc wyraźnie w końcówce i zajmując ostatecznie  dopiero 6 miejsce. Zwyciężył z bardzo dobrym czasem Kenijczyk Moses Bowen, który wyprzedził walczących do ostatniej prostej o drugie miejsce Białorusina Maksima Pankratau i Ukraińca Mykhalyo Iceruka. Bieg po Plaży w Jarosławcu będący jednocześnie dwudziestym biegiem tegorocznej edycji Festiwalu Biegów był świetnie zorganizowaną, posiadającą swój wyjątkowy klimat imprezą.

Skala trudności Międzynarodowego Biegu po Plaży w Jarosławcu w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, które tym razem były stosunkowo łaskawe - upał i duża wilgotność mniej dokuczały niż porywisty wiatr w latach ubiegłych - mówi Zbigniew Mamla, ambasador Festiwalu Biegów - a w zmaganiach z  piaszczystą plażą jak co roku pomaga  głośny doping życzliwych plażowiczów i plażowiczek.

Poza biegiem głównym w Jarosławcu odbył się jeszcze bieg dla dzieci w którym wystartowało ponad 300 najmłodszych zawodników oraz Bieg Samorządowców  na 2 km.  Z Ambasadorów Festiwalu doskonale zaprezentował się debiutujący na jarosławieckiej plaży generał Roman Polko.

Kolejna odsłona Festiwalu Biegów odbędzie się tym razem w górach, a dokładnie  w Korbielowie gdzie  w sobotę 21 lipca odbędzie się Bieg na Halę Miziową, a w niedzielę 22 lipca bieg na szczyt Pilska.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce