Festiwalowe bieganie w Jastrzębiu Zdroju


Opublikowane w pon., 25/06/2012 - 16:37

W niedzielę w Jastrzębiu Zdrój odbył się kolejny, dziewiętnasty już bieg z cyklu Festiwalu Biegów - Silesia Run. W biegu głównym na dystansie 5 km triumfował Tomasz Kawik z KS Cracovia 1906, przed Michałem Śmietaną i Grzegorzem Szulikiem. Równie wyraźnie wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska z Puma Running Team, której wyższość musiały uznać kolejne na mecie Stadionu Miejskiego - Katarzyna Kozak i Karolina Zaremba.

- Staram się uczestniczyć w większości imprez z cyklu Festiwalu Biegów. Cieszy fakt, że w takich wydarzeniach i w biegach towarzyszących coraz chętniej biorą udział dzieci i młodzież. Dzisiaj, oprócz głównego, rozegrano kilka biegów na krótszych dystansach, w których wystartowała spora grupa uczniów z klas I-VI. Oczywiście trudno porównywać to z wrześniowym finałem czyli Festiwalem Biegowym w Krynicy, gdzie w Biegach Deptaka startuje około tysiąca dzieciaków - powiedziała po dekoracji Izabela Zatorska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w biegach górskich, dzisiaj ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Za dwa tygodnie Festiwal Biegów, wraz z rozpoczęciem wakacji, przenosi się nad polskie morze, gdzie w niedzielę 8 lipca w Jarosławcu odbędzie się XXII Międzynarodowy Bieg po Plaży. Do zakończenia Festiwalu Biegów pozostało jeszcze 7 startów, w tym m.in. Bieg na szczyt Pilska w Korbielowie i Bieg Powstania Warszawskiego. Ostateczne wyniki całorocznej niemal rywalizacji poznamy w Krynicy-Zdrój w dniach od 7 do 9 września. Tu, podczas Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, odbędą się biegi finałowe, czyli Życiowa Dziesiątka Taurona, Koral Maraton, Bieg 7 Dolin oraz biegi na Jaworzynie.

 

Izabela Zatorska wbiega na Jaworzynę podczas Festiwalu Biegowego w 2011 roku.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce