FFF. Finał w Falenicy na festiwalowo. Do Krynicy pojadą...


Opublikowane w ndz., 11/03/2018 - 08:17

Sobotni finał Zimowych Biegów Górskich w Falenicy zimowym był już tylko z nazwy. Pogodzeni z wiosenną aurą uczestnicy stanęli na starcie by rywalizować m.in. o pakiety na 9. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju.

To już piętnasty sezon zmagań dedykowanych „góralom nizinnym”. Falenica, czyli część warszawskiej dzielnicy Wawer, w okresie zimowym przyciąga setki ambitnych amatorów, trenujących tu siłę i wytrzymałaość. Co tydzień walczą na trzech dystansach od 3,33 km liczącego 1 okrążenie, po 10 km, składającej się z 3 rund.

W tym roku cykl podzielono na pięć etapów. Czasami było śnieżnie, czasami ślisko, a niekiedy piaszczyście, jak to na wydmie bywa. Pod uwagę przy ustalaniu klasyfikacji generalnej uwzględniano trzy najlepsze wyniki z czterech startów. Na głównym dystansie triumfatorzy znani byli już przed finałem - z sukcesu mogli cieszyć się Artur Jabłoński oraz Ewelina Pisarek.

W finałowym etapie zabrakło zabrakło wspomnianego trenera grupy Dream Run. Skorzystał na tym Piotr Parfianowicz, były rekordzista trasy (33:10 - red), który wygrał z wynikiem 34:26. Drugi był Łukasz Baranow - 35:07, a trzeci Marcin Biederman - 36:04

- Pogoda dzisiaj naprawdę dopisała! Nie było ani Artura Jabłońskiego ani Piotrka Łobodzińskiego, więc całą trasę biegłem sam. Przez cały dystans bardzo ciężko mi się oddychało i mimo sprzyjającej aury nie miałem przyjemności z biegania. To odzwierciedla mój mocno średni wynik 34:20 z „ułamkami” - relacjonuje Piotr Parfianowicz, który wraz kolegami z podium zdobył voucher na 9. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju (7-9 września).

- Chętnie pobiegam w Krynicy, ale muszę jeszcze sprawdzić terminarz. Do tej pory impreza pokrywała się z imprezami na orientację - powiedział nam wicemistrz świata juniorów w biegu na orientacje z 2014 roku.

W rywalizacji kobiet wygrała Zuzanna Kubicka - 43:20, przed Justyną Kostrzewską z Adidas Runners Warsaw - 44:45. Podium uzupełniła Justyna Kostrzewska z UNTS Warszawa.

9. Festiwal Biegowy: Na Święto Kobiet Panie zapisują się ze zniżką 30 proc!

Pełne wyniki: TUTAJ

Finał Zimowych Biegów Górskich w Falenicy wchodził w skład Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Góral”. Prócz czołowych zawodników dzisiejszego biegu na 10 km, voucherami na start w Krynicy cieszyła się jeszcze trójka uczestników biegu. Szczęśliwców wyłoniło losowanie numerów startowych falenickiego finału.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce