Finał Falenicy 10 marca. Liga Festiwalu Biegów dla Górali


Opublikowane w wt., 06/03/2018 - 16:20

Po raz ostatni warszawska dzielnica Falenica i położone na jej terenie wydmy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego zapraszają na zimowe bieganie po gór(k)ach.

Sobotni (10 marca) bieg finałowy Zimowych Biegów Górskich w Falenicy nie zalicza się do klasyfikacji cyklu 2018, jego wyniki są znane już od ponad tygodnia.

Artur Jabłoński na tronie w Falenicy

Finał na dystansie 10 km należy za to do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Góral”. To trzeci w tym sezonie bieg w tej rywalizacji, po październikowych Biegu Trzech Kopców w Krakowie oraz Świeradów Run. Rywalizacja o nagrody w tej klasyfikacji dopiero więc zaczyna się rozkręcać.

Specjalnie na ten bieg organizatorzy stworzyli dodatkową pulę miejsc (ZAPISY).

Biegacze mogą liczyć na oryginalny – jak zwykle w Falenicy – rękodzielniczy medal, a ci najszybciej fruwający po wydmach – puchary i (to nagrody od nas) vouchery na bezpłatny start w 9 Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju (7-9 września 2018).

– Pogody na bieganie spodziewam się idealnej – mówi Małgorzata Krochmal, organizatorka Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. – Powód jest prosty: zakończenie i dekorację organizujemy na wolnym powietrzu, przy szkole nr 124, która jest naszą bazą. Musi więc być ładnie, żebyśmy wszyscy nie pomarzli – śmieje się.

Jeśli do Falenicy zdołają dotrzeć Artur Jabłoński, Piotr Parfianowicz i Piotr Łobodziński, zdecydowanie najszybsi w tym roku na falenickich górkach, możemy spodziewać się fascynującej rywalizacji, bo wszyscy trzej już u progu sezonu są w znakomitej formie.

Bardzo szybkie bieganie będzie też niewątpliwie w towarzyszącym głównej „dziesiątce” biegu na 2 okrążenia, czyli 6,66 km. Będzie to bowiem pierwsza kwalifikacja dla biegaczy na orientację do kadry Polski na mistrzostwa świata juniorów.

Najlepsi „orientaliści” biegają niezwykle szybko także bez mapy, czy to po płaskim, czy po górkach, a do Falenicy zjedzie około 20 potencjalnych reprezentantów kraju.

​Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce